Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OZE obnoviteľné zdroje slnečná energia
Ilustračné foto. pixabay.com
13. októbra 2017 11:42 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Domácnosti minuli takmer miliónovú dotáciu za päť minút

V šestnástom kole Zelenej domácnostiam získalo poukážky na fotovoltické panely 328 domácností v mimobratislavských regiónoch.

Predposledné tohtoročné kolo prideľovania dotácií na kúpu a inštaláciu malých obnoviteľných zdrojov energií (OZE) podobne ako predošlé kolá trvalo len niekoľko minút. Slovenské domácnosti žijúce mimo bratislavského regiónu vyčerpali vyčlenených 950 tisíc eur za zhruba päť minút. „V šestnástom kole Zelenej domácnostiam získalo poukážky na fotovoltické panely 328 domácností v mimobratislavských regiónoch,“ informoval vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Stanislav Jurikovič.

Domácnosti, ktoré boli v šestnástom kole úspešné, teraz do 30 dní od vydania musia poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. „Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú tri mesiace,“ dodal Jurikovič.

Od spustenia projektu Zelená domácnostiam v decembri 2015 Slovenská inovačná a energetická agentúra preplatila z projektu financovaného prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia vyše 9 600 poukážok v celkovej hodnote viac ako 21 miliónov eur. „Ďalšie poukážky za štyri milióny eur už majú domácnosti k dispozícii,“ konštatoval Jurikovič.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame