Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oze siea
pixabay.com Ilustračné foto
9. júla 2017 12:36 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Domácnosti budú môcť opäť získať podporu na malé OZE, už v utorok

Slovenské domácnosti sa môžu znova uchádzať o podporu na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA), ktorá zastrešuje projekt Zelená domácnostiam, plánuje vyhlásiť už trináste kolo prideľovania poukážok v utorok 11. júla. Kolo bude určené pre fotovoltické panely v mimobratislavských regiónoch. Agentúra vyčlení v tomto kole celkovo 900 tisíc eur.

Poukážky by mali získať tri stovky domácností

Ako informovala SIEA, k poukážkam by sa malo dostať zhruba 330 domácností. Trináste kolo začne ako vždy o 15. hodine. Ukončené bude po prekročení vyčlenenej sumy o 10 % alebo po 24 hodinách od otvorenie kola. Zatiaľ sa iba raz stalo, že prideľovanie poukážok sa ukončilo až po 24 hodinách. Inak sa kolá skončili vždy do niekoľkých minút.

V dvanástom kole vydala SIEA celkovo 559 poukážok v hodnote 1,1 milióna eur. Príspevky získali domácnosti na 324 slnečných kolektorov, 146 tepelných čerpadiel a 89 kotlov na biomasu.

Z projektu Zelená domácnostiam s celkovým rozpočtom 45 miliónov eur bolo doteraz preplatených viac ako sedem tisíc poukážok za vyše 15,5 milióna eur. Ďalšie poukážky v hodnote takmer 6 miliónov eur už majú domácnosti k dispozícii alebo čakajú na preplatenie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame