Domácnosti budú môcť opäť získať podporu na malé OZE, už v utorok

9. júla 2017 12:36
SITA

Kolo bude určené pre fotovoltické panely v mimobratislavských regiónoch. Agentúra vyčlení v tomto kole celkovo 900 tisíc eur.

Oze siea
pixabay.com Ilustračné foto

Slovenské domácnosti sa môžu znova uchádzať o podporu na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA), ktorá zastrešuje projekt Zelená domácnostiam, plánuje vyhlásiť už trináste kolo prideľovania poukážok v utorok 11. júla. Kolo bude určené pre fotovoltické panely v mimobratislavských regiónoch. Agentúra vyčlení v tomto kole celkovo 900 tisíc eur.

Poukážky by mali získať tri stovky domácností

Ako informovala SIEA, k poukážkam by sa malo dostať zhruba 330 domácností. Trináste kolo začne ako vždy o 15. hodine. Ukončené bude po prekročení vyčlenenej sumy o 10 % alebo po 24 hodinách od otvorenie kola. Zatiaľ sa iba raz stalo, že prideľovanie poukážok sa ukončilo až po 24 hodinách. Inak sa kolá skončili vždy do niekoľkých minút.

V dvanástom kole vydala SIEA celkovo 559 poukážok v hodnote 1,1 milióna eur. Príspevky získali domácnosti na 324 slnečných kolektorov, 146 tepelných čerpadiel a 89 kotlov na biomasu.

Z projektu Zelená domácnostiam s celkovým rozpočtom 45 miliónov eur bolo doteraz preplatených viac ako sedem tisíc poukážok za vyše 15,5 milióna eur. Ďalšie poukážky v hodnote takmer 6 miliónov eur už majú domácnosti k dispozícii alebo čakajú na preplatenie.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?