Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dohoda Ruska a Ukrajiny na cene plynu vraj je na svete

Peniaze
Ilustračné foto David Castillo Dominici/freedigitalphoto

Ukrajina zaplatí za ruský plyn v štvrtom kvartáli tohto roka 378 USD za tisíc kubických metrov a v nasledujúcom štvrťroku 365 USD za tisíc metrov kubických.

Ukrajina zaplatí za ruský plyn v štvrtom kvartáli tohto roka 378 USD za tisíc kubických metrov, pričom v nasledujúcom štvrťroku by mala jeho cena klesnúť na 365 USD za tisíc metrov kubických. Informovala o tom tlačová agentúra Ria s odvolaním sa na vyjadrenia jedného z predstaviteľov ministerstva energetiky, ktorý tým potvrdil skoršie vyhlásenia ukrajinského premiéra Arsenija Jaceňuka. Rusko a Ukrajina sa tak snažia urovnať cenový spor po tom, ako Moskva v júni stopla Ukrajine dodávky plynu, keď sa obe strany nedohodli na uhradení dlhu Kyjeva za odobratý plyn.

Vlani Moskva znížila Kyjevu cenu za plyn na 268,50 USD za tisíc metrov kubických po tom, čo vtedajší prezident Ukrajiny Viktor Janukovyč oznámil, že pred podpisom dohody o približovaní sa k Európskej únii uprednostní užšiu spoluprácu s Moskvou. Masové pouličné protesty však viedli vo februári k zvrhnutiu Janukovyča a Moskva následne Kyjevu zvýšila cenu na 486 USD za tisíc kubických metrov. To vláda v Kyjeve odmietla a žiada návrat k pôvodnej cene.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 30. októbra 2014 13:03

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...