Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dodávky plynu z Ruska sa prudko zvýšili, hlási Eustream

Plynovod eustream Veľké Kapušany stanica
Prvá zo štyroch staníc na našom území na tranzitnom plynovode vedúcom z Ruska pri Veľkých Kapušanoch. SITA

Slovenský prepravca zemného plynu evidoval v piatok dodávky v objeme 106,5 mil. kubických metrov. Denný objem dodávok cez slovensko-ukrajinskú hranicu bol podľa agentúry Reuters v posledných týždňoch na úrovni 48 mil. kubických metrov.

Rusko dodalo v piatok na Slovensko cez územie Ukrajiny 106,5 mil. kubických metrov zemného plynu. V porovnaní s bežnými denným objemom dodávok to predstavuje nárast o viac ako polovicu. Podľa agentúry Reuters o tom v piatok informoval slovenský prepravca plynu, spoločnosť Eustream. Čo spôsobilo zmenu objemu dodávok, ktoré sa v posledných týždňoch pohybovali na úrovni zhruba 48 mil. kubických metrov denne, podľa spoločnosti nebolo známe. Nárast sa podľa Eustreamu zodpovedajúcim spôsobom prejavil na zvýšení dodávok plynu, ktoré spoločnosť prepravuje do Rakúska.

Poslali o 60 % viac

Ukrajinská spoločnosť Naftogaz podľa agentúry Reuters vo štvrtok uviedla, že ruský monopolný prepravca plynu Gazprom na piatok nahlásil zvýšenie denného objemu dodávok pre Európsku úniu o 58 % na 174,3 mil. kubických metrov. Naftogaz tvrdí, že plyn dodá európskym zákazníkom v plnom objeme, hoci dohoda s Gazpromom nepredpokladá tak výrazné fluktuácie denných dodávok. Gazprom podľa agentúry Reuters medializované informácie nekomentoval.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 6. marca 2015 17:24

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...