Dodávky elektriny do prešovského parku budú zrejme lepšie

1. apríla 2015 14:18

Spoločnosť Východoslovenská distribučná investuje v priemyselnom parku Záborské zhruba 1,8 miliónov eur.

Ilustračné foto
Podpis dokumentov medzi mestom Prešov a spoločnosťou Východoslovenská distribučná. Zľava na snímke: Jaroslav Hrušč (riaditeľ divízie Sieťový obchod, Východoslovenská distribučná, a.s.), Radoslav Haluška (predseda predstavenstva, Východoslovenská distribučná, a.s.), Andrea Turčanová (primátorka Prešova) a Peter Bobko (konateľ, Prešov REAL s.r.o.). VSD

Investori pôsobiaci v prešovskom priemyselnom parku Záborské by už nemali mať problémy s dodávkou elektriny. Mesto Prešov totiž podpísalo s Východoslovenskou distribučnou memorandum o vzájomnej spolupráci. Memorandum a ďalšie dva dokumenty hovoria o zabezpečení dodávky elektriny, i jej dostatočnej kapacity, pre už umiestnených ako aj potenciálnych investorov smerujúcich do prešovského priemyselného parku. „Bez vzájomnej participácie všetkých zúčastneným strán by bolo etablovanie nového investora v priemyselnom parku zmarené,“ uviedla primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Chce to investície

„Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci medzi mestom Prešov a Východoslovenskou distribučnou je záväzkom oboch strán kooperovať nie iba pri stavbe vyvolanej etablovaním investora v priemyselnom parku Záborské, ale aj pri budovaní stavieb na území celého mesta Prešov počas obdobia rokov 2015 až 2017 v celkovej investícii približne 1,8 milióna eur,“ dodala distribučná spoločnosť. Východoslovenská distribučná sa v memorande zaviazala vybudovať stavbu vysokonapäťového káblového vedenia z elektrickej stanice Prešov II Šváby do priemyselného parku Záborské.

Pre nových investorov

Východoslovenská distribučná sa taktiež zaviazala pre príchod nového investora zvýšiť výkonovú kapacitu distribúcie elektriny z aktuálnych 4,3 megawattu na 10,3 megawattu a zabezpečiť potrebný finančný balík v objeme státisícov eur. „Tieto financie poputujú do výstavby potrebných nových a úprav existujúcich elektrických vedení v priebehu dvoch rokov,“ dodala distribučka, ktorá sľubuje v priebehu troch až piatich rokov miliónové investície, či už v priamej súvislosti s územím mesta Prešov alebo s nadradenou infraštruktúrou priľahlého územia.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?