Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Podpis dokumentov medzi mestom Prešov a spoločnosťou Východoslovenská distribučná. Zľava na snímke: Jaroslav Hrušč (riaditeľ divízie Sieťový obchod, Východoslovenská distribučná, a.s.), Radoslav Haluška (predseda predstavenstva, Východoslovenská distribučná, a.s.), Andrea Turčanová (primátorka Prešova) a Peter Bobko (konateľ, Prešov REAL s.r.o.). VSD
1. apríla 2015 14:18 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Dodávky elektriny do prešovského parku budú zrejme lepšie

Spoločnosť Východoslovenská distribučná investuje v priemyselnom parku Záborské zhruba 1,8 miliónov eur.

Investori pôsobiaci v prešovskom priemyselnom parku Záborské by už nemali mať problémy s dodávkou elektriny. Mesto Prešov totiž podpísalo s Východoslovenskou distribučnou memorandum o vzájomnej spolupráci. Memorandum a ďalšie dva dokumenty hovoria o zabezpečení dodávky elektriny, i jej dostatočnej kapacity, pre už umiestnených ako aj potenciálnych investorov smerujúcich do prešovského priemyselného parku. „Bez vzájomnej participácie všetkých zúčastneným strán by bolo etablovanie nového investora v priemyselnom parku zmarené,“ uviedla primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Chce to investície

„Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci medzi mestom Prešov a Východoslovenskou distribučnou je záväzkom oboch strán kooperovať nie iba pri stavbe vyvolanej etablovaním investora v priemyselnom parku Záborské, ale aj pri budovaní stavieb na území celého mesta Prešov počas obdobia rokov 2015 až 2017 v celkovej investícii približne 1,8 milióna eur,“ dodala distribučná spoločnosť. Východoslovenská distribučná sa v memorande zaviazala vybudovať stavbu vysokonapäťového káblového vedenia z elektrickej stanice Prešov II Šváby do priemyselného parku Záborské.

Pre nových investorov

Východoslovenská distribučná sa taktiež zaviazala pre príchod nového investora zvýšiť výkonovú kapacitu distribúcie elektriny z aktuálnych 4,3 megawattu na 10,3 megawattu a zabezpečiť potrebný finančný balík v objeme státisícov eur. „Tieto financie poputujú do výstavby potrebných nových a úprav existujúcich elektrických vedení v priebehu dvoch rokov,“ dodala distribučka, ktorá sľubuje v priebehu troch až piatich rokov miliónové investície, či už v priamej súvislosti s územím mesta Prešov alebo s nadradenou infraštruktúrou priľahlého územia.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame