Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Do výstavby zdroja v Bohuniciach môže vstúpiť partner

Ilustračné foto
Ilustračné foto adamr/FreeDigitalPhotos.net

Do projektu výstavby nového jadrového zdroja v Jaslovských Bohuniciach môže vstúpiť partner. Ako ďalej informovala skupina ČEZ, ČEZ Bohunice spolu so spoločnosťou JAVYS a Rosatom podpísali memorandum, ktoré tretej strane vytvára podmienky pre poskytnutie potrebných informácií o aktuálnom stave prípravy projektu nového jadrového zdroja v oblasti Jaslovských Bohuníc, na základe ktorých si prípadný partner ujasní, či má o účasť v tomto projekte záujem.

Týmto memorandom sa začali jednania o možnom predaji podielu v akciovej spoločnosti JESS (Jadrová energetická spoločnosť Slovenska), ktorá je spoločným podnikom slovenskej štátnej spoločnosti JAVYS (Jadrová a vyraďovacia spoločnosť), ktorá vlastní 51 % akcií a českej energetickej skupiny ČEZ, ktorej pripadá 49-percentný podiel. Toto memorandum iba stanovuje rámec pre posúdenie stavu projektu a prípadné predloženie ponuky na odkúpenie podielu a dáva tak priestor možnému partnerovi ujasniť si, za akých konkrétnych podmienok by mohol do projektu vstúpiť a či o to má vôbec záujem.

Pre skupinu ČEZ je v súčasnosti podľa jej vyjadrení hlavnou prioritou príprava výstavby dvoch nových blokov jadrovej elektrárne Temelín. Účasť v ďalšom z takto veľkých projektov by pre ňu bola kapacitne veľmi náročná, preto súhlasila s možnosťou otestovať vstup ďalšieho partnera.

Spoločnosť JESS vznikla 31. decembra 2009 zápisom do Obchodného registra SR za účelom prípravy projektu nového jadrového zdroja v Jaslovských Bohuniciach. Založenie projektovej spoločnosti bolo odsúhlasené Európskou komisiou a vládou SR. Manažérska kontrola funguje podľa dohody oboch partnerov na princípe rovnosti a spoločného konsenzu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 15. januára 2013 0:00

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...