Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Šéf spoločnosti Enel Fulvio Conti
Šéf spoločnosti Enel Fulvio Conti SITA/AP
11. novembra 2013 11:55 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Dlh Enelu by do konca roka mohol klesnúť výraznejšie

Talianska energetická spoločnosť Enel by mohla do konca tohto roka znížiť svoj dlh na 40 mld. eur, bol by teda o dve miliardy nižší, než spoločnosť pôvodne predpokladala. Informoval o tom v pondelok šéf spoločnosti Enel Fulvio Conti. Pôvodná prognóza teda počítala s tým, že dlh spoločnosti by do konca roku 2013 mal poklesnúť na 42 mld. eur.

Čistý finančný dlh spoločnosti Enel bol v období od januára do septembra tohto roku medziročne o 2,4 % vyšší, keď stúpol na 43,99 mld. eur. Spoločnosť Enel zaznamenala v tomto období pokles zisku pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) o 4,3 % na 12,187 mld. eur. Výnosy spoločnosti klesli o 4,4 % a dosiahli výšku 59,149 mld. eur. Čistý zisk skupiny Enel bol vo výške 2,335 mld. eur, medziročne teda klesol o 16,1 %.

Spoločnosť Enel pôsobí aj na našom trhu. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Po ukončení privatizácie v apríli 2006 Enel S.p.A. kontroluje 66 % akcií spoločnosti a zvyšných 34 % vlastní Slovensko prostredníctvom Fondu národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR. Elektrárne prevádzkujú 5 737 megawattov inštalovaného výkonu. Slovenské elektrárne sú prevádzkovateľom dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame