Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto papaija2008/FreeDigitalPhotos.net
25. marca 2013 0:00 ElektrinaSpotrebiteľ od SITASITA

Deti poslali spoločnosti VSE 650 kreatívnych prác

Spoločnosť Východoslovenská energetika, a.s., Košice (VSE) vyhodnotila 7. ročník tvorivej súťaže Energetika. Ako informovala hovorkyňa VSE Andrea Danihelová, tento rok prekonali všetky doterajšie rekordy, a to v počte zapojených žiakov, škôl aj kreativite. „Deti základných škôl z Košického a Prešovského kraja do spoločnosti zaslali vyše 650 prác,“ uviedla Danihelová.

Deti I. stupňa ZŠ na predpísanú tému vytvorili spolu 420 pohľadníc z výletu snov, na ktorý by sa chceli vybrať elektromobilom. „Deti by podľa nich najradšej navštívili cudzie kraje, ale takisto naše hrady a zámky, išli do lesa stanovať. Niektorí si vysnený výlet spájajú aj s rodnou obcou, z ktorej zaslali svoje srdečné pozdravy. Tí s poriadnou dávkou fantázie by si trúfli na preskúmanie podmorského sveta či vesmírnu expedíciu. Trojčlennú porotu najviac zaujala pohľadnica z Londýna, ktorej autorkou je Paulínka Volková zo ZŠ v Gerlachove, okres Bardejov,“ hovorí Danihelová.

Starší žiaci z II. stupňa ZŠ mali vymyslieť elektrospotrebič budúcnosti a spropagovať ho prostredníctvom návrhu na bilbord. Pointou bolo vymyslieť buď takého pomocníka, aký v súčasnosti ešte neexistuje, alebo tým súčasným priradiť špeciálne vlastnosti, ktorými zatiaľ elektrospotrebiče nedisponujú. Jednou z podmienok bolo šetrenie elektrinou. „Deti si s otázkou, čo a ako by malo najviac šetriť energiu, a nielen elektrickú, poradili naozaj excelentne. Prevládali návrhy na spotrebič, ktorý okrem bežných, menej obľúbených domácich prác, zvláda aj učenie a písanie domácich úloh,“ konkretizovala Danihelová. Dodala, že to všetko dokáže napríklad taký robot LMDS, ktorý poháňa výlučne láska a pozitívna atmosféra v domácnosti. Ak sa na seba členovia rodiny hnevajú, jednoducho nefunguje. Za elektrospotrebič, ktorý zároveň urovnáva rodinné vzťahy a nahrádza takmer všetky elektrospotrebiče domácnosti, hodnotiaca porota odmenila autorku Veroniku Vozárovú zo ZŠ Mierová v Strážskom udelením 1. miesta.

Ako informovala Danihelová, tridsať finalistov zároveň súťažilo o finančné šeky pre svoje školy v rámci zábavno-vedomostného dopoludnia, pričom 670 eur získala ZŠ Bernolákova Košice, 500 eur ZŠ Juh Vranov nad Topľou a 330 eur ZŠ sv. J. Krstiteľa Spišské Vlachy. V kategórii starší žiaci získala 670 eur ZŠ Nám. L. Novomeského Košice, 500 eur ZŠ s MŠ Tušická Nová Ves a 330 eur ZŠ Mierová Strážske.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies