Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto.
Ilustračné foto. MOL Group
24. októbra 2014 13:22 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetikeSITA

Desiatky mladých dostávajú opäť šancu v skupine MOL

Skupina MOL privítala nových účastníkov programu Growww tentokrát v Bratislave. Viac ako dve stovky absolventov vysokých škôl z rôznych krajín tak dostanú šancu na uplatnenie sa.

Maďarská ropná a plynárenská Skupina MOL zorganizovala v areáli svojej dcérskej spoločnosti Slovnaft Growww Onboarding Day. Išlo o otvorenie ôsmeho ročníka programu Growww. Ten je určený pre mladých ľudí. Vďaka tomuto programu môžu totiž absolventi vysokých škôl nájsť uplatnenie v spoločnostiach patriacich do Skupiny MOL. „Program Growww je určený pre absolventov vysokých škôl a univerzít. Koná sa už od roku 2007. Tohto roku sa do programu zapojí 250 absolventov z jedenástich krajín,“ povedala riaditeľka ľudských zdrojov spoločnosti Slovnaft Erika Burianová.

Skupina MOL ponúka absolventom pozície z rôznych oblastí, od inžinieringu, ekonómie, informačných technológií cez prírodné a sociálne vedy. Umožňuje im to v jedenástich krajinách, kde skupina pôsobí. Teda v Chorvátsku, Českej republike, Maďarsku, Iraku, Pakistane, Poľsku, Rumunsku, Rusku, Srbsku, Slovinsku a na Slovensku. Tento rok pritom na programe Growww participuje rekordný počet 25 spoločností zo Skupiny MOL.

Zaujímavosťou je, že doteraz sa všetky Growww Onboarding Day konali v Maďarsku. Až tento rok sa vedenie skupiny rozhodlo zorganizovať túto akciu, spojenú so sériou prednášok a ďalším programom pre nových účastníkov programu, v niektorej inej krajine, kde MOL pôsobí. Vybrali si na to Bratislavu. Zástupcovia skupiny tvrdia, že aj týmto krokom chcú zvýšiť povedomie o Skupine MOL ako o nadnárodnom koncerne.

Nechýbali Slováci

Do programu Growww sa zapojili aj mladí Slováci. Nie všetkým je však dopriate dôjsť až na koniec a získať zaujímavú pracovnú pozíciu. „Každoročne máme 700 až 1 000 záujemcov, ktorí sa prihlásia do výberového konania a na konci zostanú tí najlepší, ktorí získajú účasť v programe,“ hovorí Burianová. Z prihlásených študentov zostalo nakoniec najlepších 37. „Títo absolventi budú najbližší rok zamestnancami Slovnaftu,“ dodáva Burianová. Mladí ľudia, ktorí mali v rámci programu Growww to šťastie reálne sa zamestnať v spoločnosti Slovnaft môžu počas tohto roka získať prvé pracovné návyky. „Dávame týmto absolventom možnosť získať praktické skúsenosti z praktického života,“ spresňuje Burianová.

Erika Burianová, riaditeľka ľudských zdrojov Slovnaft, a.s., o programe Growww:

Zdroj: vEnergetike.sk

Trvalé zamestnanie?

Po roku sa môžu mladí ľudia rozhodnúť, či na pracovnej pozícii, ktorú získali vďaka programu Growww, zostanú alebo nie. Respektíve bude záležať aj na firme, či im pracovnú ponuku predloží. Burianová však hovorí, že len v málo prípadoch nemajú mladí ľudia zapojení do spomínaného programu záujem naďalej zostať v spoločnosti pracovať. „Máme veľmi dobré skúsenosti s týmto programom. V súčasnosti viac ako 90 % týchto absolventov sa stáva našimi zamestnancami,“ dodáva Burianová. Každý rok dá spoločnosť Slovnaft príležitosť získať svoje prvé pracovné miesto 30 až 40 absolventom vysokých škôl či univerzít.

Spokojní absolventi

Čerství absolventi si program Growww organizovaným Skupinou MOL pochvaľujú. „Bola som nadšená, že si vybrali práve mňa. Chcela by som v spoločnosti pracovať naďalej,“ povedala jedna z 37 absolventiek, ktorá zatiaľ našla uplatnenie v spoločnosti Slovnaft v laboratóriu kontroly kvality.“Budeme robiť všetko preto, aby nám zmluvu v spoločnosti Slovnaft predĺžili,“ dodal absolvent, ktorý sa uplatnil vo výrobe etylénovej jednotky.

Krátke video z Growww Onboarding Day si môžete pozrieť tu:

Zdroj: MOL Group

Ďalší program

Program Growww nie je jediným programom určeným pre podporu mladých ľudí. Skupina MOL aktuálne otvorila nový program z oblasti prieskumu a ťažby ropy a plynu, zameraný na nábor a rozvoj mladých talentov. Takzvaný UPPP program je určený pre študentov a absolventov prírodných vied a ropného inžinierstva. Študenti vybraných vysokých škôl zo 14-tich štátov strednej Európy, Blízkeho východu a tiež z Veľkej Británie sa mohli zapojiť do simulačnej on-line hry UPPP. Najlepšie tri tímy získajú celkovo 20 tisíc eur a príležitosť začať svoju kariéru v Skupine MOL prostredníctvom 18-mesačného programu „UPPP Technical Placement Program“. „Vďaka nášmu novému UPPP programu môžeme dať kvalifikovaným a talentovaným študentom príležitosť stať sa súčasťou Upstream divízie Skupiny MOL, ktorá pôsobí v segmente prieskumu a ťažby ropy a zemného plynu,“ uviedla viceprezidentka pre ľudské zdroje skupiny MOL Zdravka Demeter Bubalo.

Taktiež k tomuto programu si môžete pozrieť krátke video:

Zdroj: MOL Group

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame