Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina ceny
Ilustračné foto SITA
8. októbra 2014 14:42 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Dcére Slovenských elektrární sa darí v predaji elektriny

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť SE Predaj, v súčasnosti dodáva svojim zákazníkom viac ako tri terawatthodiny elektriny, čo je medziročne viac o takmer 44 %.

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť SE Predaj, v súčasnosti dodáva svojim zákazníkom viac ako tri terawatthodiny elektriny. Ako uviedla v podnikovom časopisu Slovenských elektrární marketingová špecialistka SE Predaj Michaela Pažmová, v medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o takmer 44 %. Firma dodáva elektrinu pre viac ako 4 200 odberných miest.

Spoločnosť SE Predaj pôsobí na trhu s dodávkami energií päť rokov. Alternatívny dodávateľ sa spočiatku sústreďoval na získavanie zákazníkov zo segmentu veľkých odberateľov. Ostatné dva roky sa zameriava aj na menších odberateľov, čo sú malé a stredné firmy, podnikatelia či väčšie domácnosti. „Vidíme v nich veľký potenciál a sme radi, že stabilizujú bázu nášho portfólia. Čo do počtu, počet domácností už dobieha počet našich firemných zákazníkov, objemom spotreby však domácnosti tvoria iba maličkú časť našej celkovej dodávky,“ povedal obchodný riaditeľ SE Predaj Miroslav Rendko.

Alternatívny dodávateľ má v pláne expandovať v regiónoch Slovenska, kde mal doteraz slabšie zastúpenie. „Doteraz boli všetci naši obchodníci situovaní v Bratislave a obsluha zákazníkov vo vzdialenejších častiach krajiny bola komplikovanejšia. Prijali sme niekoľkých nových obchodníkov priamo v regiónoch, ktorí budú k našim zákazníkom bližšie,“ doplnil Rendko. O nových zákazníkov bojuje firma najmä lepšou cenovou ponukou. Napríklad v distribučných sadzbách D4, D5 a D6 ponúka elektrinu na vykurovanie lacnejšiu o 19 až 24 %.

V minulom roku začala firma predávať aj plyn. Podarilo sa jej dodať 1 200 megawatthodín zemného plynu do 14 odberných miest. „Sme veľmi spokojní s rozvojom nášho biznisu s plynom. Naše prvé očakávania boli skôr skromné, veľký záujem zákazníkov nás príjemne prekvapil,“ dodal Rendko. Firma sa taktiež pripravuje na dodávanie tepla. Mimoriadne valné zhromaždenie Slovenských elektrární už schválilo zmenu zakladateľskej listiny SE Predaj, ktorou bol rozšírený jej predmet podnikania.

SE Predaj je stopercentnou dcérskou spoločnosťou Slovenských elektrární. V minulom roku dosiahla tržby vo výške 234 miliónov eur. Podnik vykázal čistý zisk 1,74 milióna eur, pričom rok predtým to bol necelý milión eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies