Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NR SR
Predseda NR SR a predseda SNS Andrej Danko. SITA
6. februára 2017 17:31 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Danko chce so svojimi koaličnými partnermi riešiť energetiku

Slovenská národná strana (SNS) zostáva v koalícii. Ako povedal v pondelok na tlačovej besede predseda SNS Andrej Danko, národniari musia robiť racionálnu politiku. Danko má mandát v stredu na koaličnej rade rokovať s partnermi na tému ako ďalej s energetikou. „Situáciu nespôsobila SNS. Chcem sa pozrieť do zrkadla aj v roku 2019. Musíme sa pozrieť na vzťah Slovenska a EPH,“ povedal s tým, že koalícia súčasnú situáciu zvládne. Danko plánuje s partnermi hovoriť o štátnom energetickom holdingu.

„Treba preskúmať aj znaky korupčných konaní,“ povedal. Zároveň ocenil, že šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozef Holjenčík odstúpi. „Som rád, že pochopil súvislosti,“ uviedol. Pred koalíciou však bude podľa neho otázka, čo ďalej s ÚRSO. „Iniciujeme nový zákon,“ oznámil.

Danko dostal mandát na rokovanie aj o ďalších personálnych zmenách. Zároveň oznámil, že traja nominanti SNS sa rozhodli po mesiaci vo funkciách v dozorných radách v energetických firmách odísť, aj keď s tvorbou cien nemali nič spoločné. Do funkcií nastúpili až po rozhodnutí o nových cenách. Odmietol tiež, že by dostali niekoľkotisícové odmeny. „Otázka cien energií je pre mňa principiálna. Rešpektujem finančné skupiny, ak si neurobia zo štátu dojnú kravu. SNS vyvinie tlak, aby EPH odišla,“ vyhlásil.

SNS má podľa Danka to nešťastie, že akonáhle sa dotkne vládnej moci, je predmetom atakov a dehonestácie. „Bremeno z minulosti nás zaťažuje aj dnes,“ konštatoval s tým, že SNS nechce zažiť situáciu z minulosti. Najdôležitejším posolstvom pondelkového rokovania predsedníctva má byť podľa Danka ohradzovanie sa proti pošpiňovaniu SNS v posledných mesiacoch. „Musíme sa verejne ohradiť proti tomu, aby niekto špinil SNS za nárast cien energií. My sme aj v minulosti hovorili o zachovaní cien energií a aby sme neprijímali zákony, ktoré by zaťažovali rodiny,“ pripomenul.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame