Daniari zverejnili register poctivých čerpačiek

15. decembra 2014 12:24

Verejnosť si vďaka tomuto registru môže preveriť, či benzínka, na ktorej zvyčajne nakupujú pohonné látky je legálna, alebo nie.

Benzín motorová nafta pohonné látky čerpacia stanica
Pokles cien pohonných látok je ovplyvnený vývojom cien na svetových trhoch. slovnaft.sk

Finančná správa zverejnila dva nové registre. Ide o register distribútorov pohonných látok a tiež register predajcov pohonných látok, ktoré sú zverejnené na webovej stránke finančnej správy. „Nové registre majú pomôcť v boji proti nelegálnemu predaju pohonných látok, nakoľko takýto predaj spôsobuje škody nielen občanom, ale aj štátnemu rozpočtu,“ informovala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.

V novozavedenom zozname predajcov pohonných látok ide vlastne o zoznam čerpacích staníc. Verejnosť si vďaka tomuto registru môže preveriť, či benzínka, na ktorej zvyčajne nakupujú pohonné látky, je legálna alebo nie. „Ak sa nachádza v tomto registri, znamená to, že si splnila všetky svoje povinnosti a že pohonná látka nakúpená na tejto čerpačke by mala spĺňať všetky zákonom požadované parametre. V prípade, že čerpacia stanica, na ktorej nakupujete pohonné látky sa nenachádza v tomto zozname, ide pravdepodobne o nelegálnu čerpaciu stanicu, ktoré predáva pohonné hmoty pochybného pôvodu,“ dodala Macíková.

Zavedenie registra distribútorov pohonných látok má podľa nej pomôcť najmä podnikateľom, ktorí majú záujem nakupovať pohonné hmoty ako benzín či motorovú naftu vo veľkom. „Vďaka tomuto registru si nielenže môžu preveriť svojho prípadného dodávateľa, ale zároveň majú možnosť výberu iného dodávateľa, ktorý sa nachádza bližšie k sídlu ich spoločnosti,“ konštatovala Macíková.

Spomínané registre nájdete tu.Čo si o tom myslíte?