Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn ceny
Ilustračné foto graur codrin/FreeDigitalPhotos.net
11. februára 2016 20:54 PlynSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Ďalšie spoločnosti v Británii znižujú ceny plynu

Najväčší britskí dodávatelia energií British Gas a EDF Energy znižujú ceny plynu pre domácnosti o 5,1 % a o 5 %.

Britské firmy British Gas a EDF Energy, ktoré sú najväčšími dodávateľmi energií pre domácnosti v krajine, ustúpili tlaku zo strany regulátorov a konkurentov a vo štvrtok ohlásili zníženie cien plynu. British Gas oznámil, že ceny plynu zníži o 5,1 % s účinnosťou od 16. marca a spoločnosť EDF Energy uviedla, že ceny zredukuje o 5 % s účinnosťou od 24. marca. Ich konkurenti SSE, E.ON, Scottish Power a RWE npower ohlásili zlacnenie plynu pre domácnosti o 5,3 %, 5,1 %, 4,8 % a 5,1 %.

Od začiatku minulého roka British Gas znižuje ceny plynu už tretíkrát. Firma uviedla, že celkovo ide o zlacnenie plynu o 14 %. Spoločnosť EDF Energy konštatovala, že zlacnenie súvisí s poklesom veľkoobchodných cien plynu, ktorý je výsledkom prebytku globálnej ponuky. Dodala, že rastúce náklady v iných oblastiach nedovolili výraznejšie zlacnenie.

Avšak v rámci veľkých dodávateľov plynu iba firma E.ON znižuje jeho ceny s účinnosťou vo februári, kedy domácnosti na energie majú väčšie výdavky pre studené počasie. Všetky ostatné zníženia cien sú s účinnosťou od marca.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame