Ďalšie spoločnosti v Británii znižujú ceny plynu

11. februára 2016 20:54

Najväčší britskí dodávatelia energií British Gas a EDF Energy znižujú ceny plynu pre domácnosti o 5,1 % a o 5 %.

Plyn ceny
Ilustračné foto graur codrin/FreeDigitalPhotos.net

Britské firmy British Gas a EDF Energy, ktoré sú najväčšími dodávateľmi energií pre domácnosti v krajine, ustúpili tlaku zo strany regulátorov a konkurentov a vo štvrtok ohlásili zníženie cien plynu. British Gas oznámil, že ceny plynu zníži o 5,1 % s účinnosťou od 16. marca a spoločnosť EDF Energy uviedla, že ceny zredukuje o 5 % s účinnosťou od 24. marca. Ich konkurenti SSE, E.ON, Scottish Power a RWE npower ohlásili zlacnenie plynu pre domácnosti o 5,3 %, 5,1 %, 4,8 % a 5,1 %.

Od začiatku minulého roka British Gas znižuje ceny plynu už tretíkrát. Firma uviedla, že celkovo ide o zlacnenie plynu o 14 %. Spoločnosť EDF Energy konštatovala, že zlacnenie súvisí s poklesom veľkoobchodných cien plynu, ktorý je výsledkom prebytku globálnej ponuky. Dodala, že rastúce náklady v iných oblastiach nedovolili výraznejšie zlacnenie.

Avšak v rámci veľkých dodávateľov plynu iba firma E.ON znižuje jeho ceny s účinnosťou vo februári, kedy domácnosti na energie majú väčšie výdavky pre studené počasie. Všetky ostatné zníženia cien sú s účinnosťou od marca.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?