Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OZE obnoviteľné zdroje slnečná energia
Ilustračné foto. pixabay.com
4. decembra 2016 10:39 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Ďalšie kolo rozdávania dotácií na malé OZE bude v prvom štvrťroku budúceho roka

Domácnosti v Bratislavskom samosprávnom kraji sa budú môcť v prvom štvrťroku budúceho roka uchádzať o podporu na zariadenia na výrobu tepla.

Najbližšie kolo prideľovania dotácií na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií bude určené pre Bratislavský samosprávny kraj. „Bude venované podpore zariadení na výrobu tepla. Vyhlásené by malo byť v prvom štvrťroku budúceho roka,“ informoval vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Stanislav Jurikovič s tým, že ďalšie mimobratislavské kolá budú vyhlásené po preplatení poukážok z predchádzajúcich kôl.

Piate kolo

Agentúra minulý týždeň ukončila piate kolo prideľovania dotácií. V najbližších dňoch rozpošle domácnostiam v mimobratislavských regiónoch 2002 poukážok, ktoré si musia uplatniť u zhotoviteľa do 30 dní. Poukážky vydané v piatom kole budú mať platnosť štyri mesiace. Vyčlenená suma štyri milióny eur bola určená na podporu zariadení na výrobu tepla z obnoviteľných zdrojov energie. „Vydaných bude 289 poukážok na inštaláciu kotlov na biomasu, 568 na tepelné čerpadlá a 1 145 poukážok na slnečné kolektory,“ spresnil Jurikovič.

Financií je ešte dosť

Domácnosti, ktoré poukážky nezískali, budú môcť o príspevok požiadať v ďalších kolách v budúcom roku. „Zostávajúcich prostriedkov v projekte je dostatok a uvoľňované sú postupne až do konca roku 2018 v závislosti od toho, ako sú preplácané poukážky z predchádzajúcich kôl. V nasledujúcich dvoch rokoch je ešte k dispozícii takmer 30 miliónov eur,” dodal Jurikovič.

Pozor na termíny

Aktuálne je preplatených 7,2 milióna eur, vďaka čomu sa už nainštalovalo vyše 3 300 zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Spolu s poukážkami vydanými v predchádzajúcich kolách budú mať domácnosti k dispozícii podporu v hodnote viac ako deväť miliónov eur. „Časti z nich končí platnosť o týždeň 6. decembra. Poukážky z posledných dvoch kôl je možné využiť do marca 2017,“ uzavrel Jurikovič.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies