Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vodná elektráreň
Ilustračné foto. SITA
8. júla 2014 17:28 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Ďalšia malá vodná elektráreň má byť pri Rudne nad Hronom

Medzi obcami Rudno nad Hronom a Voznica plánuje elektráreň postaviť firma Hydroenergia.

K viacerým pripravovaným malým vodným elektrárňam na rieke Hron sa zaradila aj elektráreň, ktorú plánuje postaviť bratislavská firma Hydroenergia pri Rudne nad Hronom v okrese Žarnovica. Ako firma uvádza v zámere, ktorý s názvom Vodné dielo Rudno nad Hronom aktuálne predložila v dvoch variantoch na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), nová elektráreň má stáť medzi obcami Rudno nad Hronom a Voznica – v prípade prvého variantu zhruba kilometer, v prípade druhého variantu dva kilometre nad obcou Rudno nad Hronom proti prúdu Hrona. Výstavba prvého variantu by si vyžadovala aj preloženie koryta Hrona.

Elektráreň má mať v prípade realizácie prvého variantu inštalovaný výkon 2 200 kilowattov a ročne vyrobiť 10,6 milióna kilowatthodín elektrickej energie. Pri druhom variante investor počíta s inštalovaným výkonom 1 250 kilowattov a ročnou výrobou 6,384 milióna kilowatthodín energie. Oba varianty zahŕňajú vybudovanie rybovodu, druhý aj vybudovanie vodáckeho sklzu. Celkové náklady investor odhaduje pre prvý variant 14 miliónov eur, pre druhý 5,4 milióna eur. Výstavbu plánuje začať v marci 2017 a ukončiť v októbri 2018.

Hydroenergia, s.r.o. bola založená v roku 2006 s cieľom pripravovať a realizovať projekty malých vodných elektrární v krajinách strednej a východnej Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies