Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn ceny
Ilustračné foto Graur Codrin/freedigitalphotos.net
3. júna 2013 12:50 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Ďalší predajca elektrickej energie chce dodávať aj plyn

Združená dodávka elektrickej energie a zemného plynu je stále v kurze. Najnovšie oznámil svoj zámer dodávať okrem elektrickej energie aj zemný plyn alternatívny dodávateľ, spoločnosť SE Predaj, ktorá je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou Slovenských elektrární. Plyn začína ponúkať firemným zákazníkom už tento mesiac. „Vstup na trh s plynom je strategickým rozhodnutím spoločnosti, ktoré reflektuje aktuálne trendy na trhu s energiami. SE Predaj chce ponukou elektriny a plynu ešte výraznejšie posilniť svoju pozíciu na trhu a byť pre odberateľov ideálnou voľbou pri výbere dodávateľa energií,“ uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti SE Predaj Stanislav Reguli.

Spoločnosť SE Predaj, ktorá vznikla začiatkom roka 2009, ročne dodá svojim klientom 2 700 gigawatthodín elektrickej energie. Zaradila sa tak medzi najväčších dodávateľov elektriny na Slovensku. K zákazníkom spoločnosti patria strategické podniky z rôznych priemyselných odvetví na Slovensku, ako aj malé a stredné podniky a domácnosti. V Slovenských elektrárňach drží majoritný 66-percentný podiel talianska spoločnosť Enel, zvyšok kontroluje štát.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Uhlie bane

Uhlie pomaly končí, tvrdí analytička

26. marca 2019 Elektrina, Aktuality

Útlm výroby uhoľnej energie sa výrazne prejavuje aj na cene komodity. Kým v januári 2011 cena uhlia dosahovala 139 amerických dolárov za metrickú tonu, v súčasnosti sa pohybuje na úrovni 90 dolárov.

Odporúčame