Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Teplo
Ilustračné foto SITA
5. mája 2013 0:00 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Dalkia plánuje v Bratislave investíciu za 13,5 mil. eur

Spoločnosť Dalkia, a.s. investuje v bratislavskej mestskej časti Petržalka do kombinovanej výroby elektriny a tepla v prvotnej fáze 13,5 mil. eur. Vďaka tejto investícii predĺži firma s bratislavskou mestskou časťou zmluvu o prenájme tepelného hospodárstva do roku 2039. „Toto predĺženie spolupráce umožní významné investície realizované bez nároku na mestský rozpočet a bez negatívneho dopadu na cenu tepla,“ uviedol generálny riaditeľ skupiny Dalkia na Slovensku Vincent Barbier.

Kombinovanú výrobu elektriny a tepla zabezpečí firma v Petržalke prostredníctvom plynových spaľovacích motoroch umiestnených v 18 existujúcich kotolniach s celkovým inštalovaným výkonom zhruba 15 megawattov. Dalkia zabezpečuje dodávku tepla a teplej vody pre najväčšie sídlisko v strednej Európe od roku 2000.

Dalkia pôsobí na Slovensku od roku 1993. Hlavným predmetom jej činnosti je správa tepelnotechnických zariadení, poskytovanie služieb priemyselným klientom a navrhovanie efektívnych energetických riešení. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva viac ako 800 zamestnancov a dodáva teplo pre obyvateľov 27 miest a obcí. Svoje zastúpenie prostredníctvom dcérskych spoločností má v Bratislave, Senci, Vrábľoch, Brezne, Lučenci, Žiari nad Hronom, Poprade, Kráľovskom Chlmci a v Košiciach. V roku 2005 sa stala zakladateľom a hlavným akcionárom spoločnosti Sloveo a.s., ktorá poskytuje komplexné služby na zabezpečenie prevádzky automobilového závodu PSA Peugeot Citroën v Trnave.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame