Dalkia plánuje v Bratislave investíciu za 13,5 mil. eur

5. mája 2013 0:00

Spoločnosť Dalkia, a.s. investuje v bratislavskej mestskej časti Petržalka do kombinovanej výroby elektriny a tepla v prvotnej fáze 13,5 mil. eur. Vďaka tejto investícii predĺži firma s bratislavskou mestskou časťou zmluvu o prenájme tepelného hospodárstva do roku 2039. „Toto predĺženie spolupráce umožní významné investície realizované bez nároku na mestský rozpočet a bez negatívneho dopadu na cenu tepla,“ uviedol generálny riaditeľ skupiny Dalkia na Slovensku Vincent Barbier.

Teplo
Ilustračné foto SITA

Kombinovanú výrobu elektriny a tepla zabezpečí firma v Petržalke prostredníctvom plynových spaľovacích motoroch umiestnených v 18 existujúcich kotolniach s celkovým inštalovaným výkonom zhruba 15 megawattov. Dalkia zabezpečuje dodávku tepla a teplej vody pre najväčšie sídlisko v strednej Európe od roku 2000.

Dalkia pôsobí na Slovensku od roku 1993. Hlavným predmetom jej činnosti je správa tepelnotechnických zariadení, poskytovanie služieb priemyselným klientom a navrhovanie efektívnych energetických riešení. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva viac ako 800 zamestnancov a dodáva teplo pre obyvateľov 27 miest a obcí. Svoje zastúpenie prostredníctvom dcérskych spoločností má v Bratislave, Senci, Vrábľoch, Brezne, Lučenci, Žiari nad Hronom, Poprade, Kráľovskom Chlmci a v Košiciach. V roku 2005 sa stala zakladateľom a hlavným akcionárom spoločnosti Sloveo a.s., ktorá poskytuje komplexné služby na zabezpečenie prevádzky automobilového závodu PSA Peugeot Citroën v Trnave.Čo si o tom myslíte?