Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Podľa denníka The Wall Street Journal by dohoda medzi úniou a Ukrajinou týkajúca sa technických záležitostí spätných dodávok plynu na Ukrajinu mohla byť podpísaná ešte pred novembrovým summitom lídrov Európskej únie a jej východných partnerov v litovskom Vilniuse. SITA/AP
7. mája 2014 8:59 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Cyprus chce pomôcť Európe s dodávkami plynu

Cyprus by sa mohol stať energetickým centrom, ktoré pomôže znížiť závislosť iných krajín, povedal cyperský prezident Nicos Anastasiades.

Cyprus by mohol Európe poskytnúť alternatívny zdroj dodávok plynu. V utorok to uviedol cyperský prezident Nicos Anastasiades. Závislosť Európy na ruskom plyne by tak mohla klesnúť. „Cyprus by sa mohol stať energetickým centrom, ktoré pomôže znížiť závislosť iných krajín,“ povedal Anastasiades. V stredomorskej oblasti blízko Cypru sú v súčasnosti objavené ložiská, ktoré by mohli Európu zásobovať plynom až dva roky.

Anastasiades taktiež uviedol, že Cyprus dodrží podmienky, na ktorých sa dohodol s veriteľmi v rámci podmienok záchranného programu. Cyperský prezident však varoval, že sankcie voči Rusku by mohli mať negatívny vplyv na Cyprus. „Nanešťastie Cyprus je na Rusku veľmi závislý,“ povedal.

Európa bude na ruskom plyne závislá ešte roky. V utorok to zaznelo na zasadnutí predstaviteľov krajín G7. „Nepoznám nikoho na svete, kto by nám mohol povedať, že ako môžeme v krátkodobom horizonte zmeniť závislosť na ruskom dovážanom plyne,“ povedal nemecký minister hospodárstva a energetiky Sigmar Gabriel. V súvislosti so sprísnením sankcií voči Rusku zatiaľ nepadlo žiadne rozhodnutie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies