Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Budova Pošta
Ilustračné foto. Cofely
27. novembra 2015 12:03 Energetika všeobecneAktuality od CofelySITA

Cofely robí energetické audity vo viac ako 800 objektoch

Spoločnosť Cofely od októbra 2015 pre Slovenskú poštu, ČSOB banku, Poštovú banku a VÚB banku spracováva energetické audity. Realizácia auditov vo viac ako 800 objektoch po celom Slovensku by mala byť ukončená začiatkom budúceho roku.

Energetické audity objektov sú vypracovávané v súlade so zákonom č. 321/2014 Z.z. o energetickej efektívnosti. Ich cieľom je posúdiť jednotlivé objekty z pohľadu jeho energetickej náročnosti, zistiť maximálne možnosti úspory energie a navrhnúť potrebné opatrenia na ich dosiahnutie. V rámci realizácie auditu Cofely pre Slovenskú poštu, ČSOB banku, Poštovú banku a VÚB banku vypracuje vyhodnotenie súčasného stavu predmetu auditu a následne navrhne opatrenia na úsporu energií. Výstupom energetického auditu bude písomná správa a súhrnný informačný list.

„Cofely má s podobnými projektami skúsenosti. V minulosti napríklad realizovala energetický audit pre vybrané objekty Slovenských elektrární v Trnave, Trenčíne a Vojanoch. Energetický audit by mal pomôcť klientom lokalizovať najefektívnejšie možnosti úspor a pripraviť návrh opatrení vedúcich k zníženiu energetickej náročnosti. Veríme, že naše skúsenosti s podobnými projektami, odbornosť kolegov z oddelenia energetických služieb a finálne písomné správy z auditov pomôžu našim klientom znížiť energetickú náročnosť objektov ,“ hovorí Daniel Čurka, vedúci oddelenia energetických služieb Cofely.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame