Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Členské štáty OPEC sú pripravené znižovať produkciu ropy

Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Uviedol to vo štvrtok Suhail bin Mohammed al-Mazrouei, minister energetiky Spojených arabských emirátov. Zároveň poznamenal, že v súčasnej situácii nikto nezvyšuje produkciu.

Členovia Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) sú pripravení spolupracovať na znižovaní ťažby, pričom nečlenské štáty sa zdržia zvyšovania produkcie. Uviedol to vo štvrtok Suhail bin Mohammed al-Mazrouei, minister energetiky Spojených arabských emirátov. Informovali o tom noviny Wall Street Journal.

Podľa jeho slov sa dodávky z krajín mimo OPEC podľa očakávaní znížia v objeme do 800 tis. barelov ropy denne. Dopyt po rope by sa mal pritom zvýšiť o 1,3 mil. barelov ropy denne. To by malo prispieť k nastoleniu rovnováhy na trhu. „Pozitívom je, že súčasný trh každého núti, aby nezvyšoval produkciu,“ povedal. Dodal, že je optimistický v tom, že rovnováha sa dosiahne v tomto roku napriek nadmernej ponuke ropy na trhu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 12. februára 2016 8:38

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...