Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Členovia OPECu vyťažili menej ropy

Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net

Kartel informoval, že jeho ťažba bola minulý mesiac na úrovni 31,38 mil. barelov denne, čo bolo v porovnaní so septembrom menej o 256 tis. barelov denne.

Produkcia ropy, ktorú vyťažili členské štáty Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), v októbri klesla. Kartel vo svojej pravidelnej mesačnej správe, ktorú zverejnil vo štvrtok, informoval, že jeho ťažba bola minulý mesiac na úrovni 31,38 mil. barelov denne, čo bolo v porovnaní so septembrom menej o 256 tis. barelov denne. OPEC zároveň prognózuje, že dodávky ropy na globálny trh zo strany jeho konkurentov sa na budúci rok prvýkrát od roku 2007 znížia, keďže zlacnenie ropy vedie k poklesu investícii do ropného priemyslu.

Kartel predpovedá, že dodávky ropy na globálny trh zo strany krajín, ktoré nie sú členmi OPEC-u, sa v budúcom roku zmenšia o približne 130 tis. barelov denne. Kartel odhaduje, že za tento rok sa ťažba v krajinách mimo OPEC-u celkovo zvýši o 720 tis. barelov denne. Organizácia krajín vyvážajúcich ropu predpovedá, že v treťom štvrťroku 2016 sa dopyt po jej rope zväčší na 31,51 mil. barelov denne. OPEC však nezmenil predikciu dopytu po svojej rope za celý rok 2016 a predpokladá, že bude na úrovni 30,82 mil. barelov denne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 12. novembra 2015 15:53

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...