Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria Mol
Rafinéria spoločnosti MOL mol.hu
14. apríla 2016 16:55 Ropa a pohonné látkyAktuality od SITASITA

Členom dozornej rady spoločnosti MOL sa stal Ivan Mikloš

Valné zhromaždenie spoločnosti rozhodlo aj o výplate dividend v objeme 55 mld. forintov a schválilo konsolidovanú účtovnú závierku za minulý rok.

Valné zhromaždenie spoločnosti MOL vo štvrtok opätovne zvolilo Oszkára Világiho za člena predstavenstva. Zhromaždenie tiež zvolilo bývalého slovenského ministra financií Ivana Mikloša za člena dozornej rady a nestáleho člena Audítorskej komisie. Informovala o tom spoločnosť MOL. Oszkár Világi je v súčasnosti predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovnaftu a v apríli tohto roka sa stal členom Výkonnej rady skupiny MOL. Ivan Mikloš bol do novej pozície zvolený na 5-ročné obdobie. Za člena dozornej rady spoločnosti MOL bol opätovne zvolený aj jej súčasný predseda György Mosonyi.

Akcionári dostanú dividendy

Valné zhromaždenie spoločnosti rozhodlo aj o výplate dividend v objeme 55 mld. forintov a schválilo konsolidovanú účtovnú závierku za minulý rok. Skupina MOL vlani vykázala zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi očistený o náklady súvisiace s precenením zásob (clean CCS EBITDA) vo výške 2,5 mld. dolárov oproti plánovaným 2,2 mld. dolárov.

Skupina MOL pôsobí vo viac ako 30 krajinách a zamestnáva 26 tisíc ľudí po celom svete. Skupina prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Vlastní sieť viac než 2 000 čerpacích staníc v 11 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy. Členom MOL je aj slovenská rafinérsko-petrochemická skupina Slovnaft.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies