Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto SITA/AP
15. apríla 2015 8:36 PlynAktuality od SITASITA

Čistým exportérom plynu by USA mali byť do roku 2017

Uviedol to v utorok Federálny úrad pre energetiku. Dôvodom je pokračujúci nárast produkcie plynu z bridlicových ložísk.

USA sa do roku 2017 transformujú z čistého importéra zemného plynu na čistého exportéra. Uviedol to v utorok Federálny úrad pre energetiku (EIA). Dôvodom je pokračujúci nárast produkcie plynu z bridlicových ložísk. V roku 2014 úrad pre energetiku predpokladal, že USA sa stanú čistým exportérom plynu do roku 2020. Nárast domácej americkej produkcie ropy by mal podľa očakávaní EIA znížiť import plynu z Kanady a podporiť export do Mexika, Ázie a Európy.

EIA ďalej očakáva, že po roku 2017 sa bude americký čistý export plynu zvyšovať. Do roku 2040 by mohol čistý export plynu z USA dosiahnuť 13,1 bil. stôp kubických. V roku 2013 USA vyprodukovali 24,4 bil. stôp kubických suchého plynu. Podľa predpokladov by do roku 2040 mali USA produkovať od 31,9 do 50,6 bil. stôp kubických. V USA sú vo výstavbe štyri exportné plynové terminály a do prevádzky by mali vstúpiť medzi rokmi 2016 a 2019.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies