Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn
Ilustračné foto. SITA/AP
22. októbra 2015 11:57 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Čistý zisk Unipetrolu v treťom štvrťroku stúpol

Unipetrol, ktorému pomohlo zlepšenie marží, za júl až september vykázal čistý zisk 1,582 mld. CZK.

Česká rafinérska skupina Unipetrol v treťom štvrťroku dosiahla rast čistého zisku napriek odstaveniu krakovacej jednotky, ktorá podľa firmy potrvá do júla budúceho roka. Unipetrol, ktorému pomohlo zlepšenie marží, za júl až september vykázal čistý zisk 1,582 mld. CZK, hoci jeho tržby oslabili o 13 % na 29,452 mld. CZK.

Spoločnosť uviedla, že krakovacia jednotka, ktorú poškodil výbuch v auguste tohto roka, sa znova naštartuje s minimálnym využitím kapacity, a to zhruba na úrovni 65 %, v júli 2016. Unipetrol odhaduje, že odstavenie jednotky mu spôsobilo škodu 1,6 mld. CZK. „Vplyv mimoriadnej situácie okrem iného zredukovala spolupráca s majoritným akcionárom, firmou PKN Orlen, ktorý pomohol pri zabezpečení časti suroviny,“ povedal generálny riaditeľ Unipetrolu Marek Switajewski.

Hodnota akcií Unipetrolu sa od augustového výbuchu znížila o 21 %. Václav Kmínek, analytik Patria Finance, odhaduje, že celkový negatívny vplyv neplánovaného odstavenia krakovacej jednotky by mohol stúpnuť až na 10 mld. CZK.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies