Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA
3. marca 2015 11:17 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Čistý zisk skupiny ČEZ v minulom roku klesol

Skupina ČEZ vlani vykázala čistý zisk na úrovni 22,4 miliárd českých korún. Medziročne to znamenalo viac ako tretinový pokles.

Čistý zisk českej energetickej skupiny ČEZ vlani klesol na 22,4 miliárd českých korún z úrovne 35,2 miliárd korún v roku 2013. Spoločnosť o tom informovala v utorok. Po očistení o mimoriadne vplyvy bol čistý zisk v roku 2014 na úrovni 29,5 miliardy korún, čo bolo o pol miliardy viac, než si naplánovala firma. V roku 2015 by mal zisk očistený o mimoriadne položky klesnúť o 8,5 % na 27 miliárd korún. Na zisk skupiny už šiesty rok v rade negatívne vplývali nižšie ceny elektriny. Tie od nástupu globálnej krízy v roku 2008 klesli o viac ako polovicu.

Prevádzkový zisk (EBITDA) vlani klesol o 9,5 % na 72,5 miliardy českých korún. V roku 2015 ČEZ očakáva jeho ďalší pokles na 70 miliárd. Spoločnosť tiež informovala, že v tomto roku počíta so znížením fixných nákladov o 4,9 miliardy korún.

Firma ČEZ pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť ČEZ Slovensko pôsobí aktívne na slovenskom trhu s dodávkami energií od roku 2010. Dodávku elektriny a zemného plynu ponúka na Slovensku všetkým kategóriám odberateľov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies