Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto bashneft.com
27. augusta 2013 14:47 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Čistý zisk ruskej ropnej firmy Bašnefť posilnil

Čistý zisk ruskej ropnej spoločnosti Bašnefť v druhom štvrťroku v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška stúpol o 10 % na 13,2 mld. rubľov (RUB). Rast čistého zisku je výsledkom väčšej ťažby ropy a posilnenia rafinérskej činnosti. Firma Bašnefť, ktorú kontroluje konglomerát Sistema, zároveň v utorok informovala, že jej tržby za apríl až jún oproti rovnakým trom mesiacom minulého roka vzrástli o 7 % na 135 mld. RUB. Zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) tiež stúpol o 7 %, a to na 22,7 mld. RUB.

Za január až jún sa tržby spoločnosti Bašnefť medziročne zvýšili o 6,2 % na 260,483 mld. RUB. Upravený zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) však o 1,6 % oslabil na sumu 44,141 mld. RUB. Čistý zisk za prvý polrok bol na úrovni 25,154 mld. RUB, čo bolo o 4,6 % viac ako v prvom polroku minulého roka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame