Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rosneft
Ilustračné foto SITA/AP
25. novembra 2015 16:50 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Čistý zisk ruskej firmy Rosnefť v treťom kvartáli klesol

Čistý zisk najväčšej ruskej ropnej spoločnosti v treťom štvrťroku klesol na 113 mld. rubľov (RUB) z úrovne 134 mld. RUB, na ktorej bol v druhom kvartáli.

Spoločnosť Rosnefť, ktorá je najväčším ruským producentom ropy, v treťom štvrťroku evidovala medzikvartálny pokles čistého zisku o 15,7 % na sumu 113 mld. rubľov (RUB) z úrovne 134 mld. RUB v druhom kvartáli. Zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) sa počas júla až septembra v porovnaní s druhým štvrťrokom znížil o 21,5 % na 244 mld. RUB. V závere tretieho štvrťroka spoločnosť evidovala čistý dlh v objeme 24,5 mld. USD.

Tržby spoločnosti Rosnefť v treťom kvartáli oproti druhému štvrťroku oslabili o 3,5 % na 1,266 bil. RUB. Dôvodom zníženia tržieb bol pokles cien ropy pri vyjadrení v rubľoch o 4,4 %. Tento negatívny vývoj však kompenzoval predovšetkým rast objemu predaja ropných produktov na domácom trhu o 9,6 % a export ropy na trhy mimo Spoločenstva nezávislých štátov o 2 %.

Produkcia uhľovodíkov spoločnosti Rosnefť za obdobie januára až septembra v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška stúpla o 1,4 % na 5,14 mil. barelov ropného ekvivalentu denne. Produkcia v treťom štvrťroku však medzikvartálne oslabila o 1,3 % na 5,08 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame