Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lukoil
Ilustračné foto. SITA/AP
3. marca 2015 15:18 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Čistý zisk Lukoilu vlani klesol o 39 %

Druhá najväčšia ruská ropná spoločnosť za minulý rok vykázala čistý zisk 4,75 miliardy amerických dolárov.

Čistý zisk spoločnosti Lukoil, ktorá je druhým najväčším ruským producentom ropy, v minulom roku oslabil o 39 % na 4,75 miliardy amerických dolárov. Dôvodom bol prepad cien ropy. Nenaplnilo sa ani očakávanie analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí predpokladali, že čistý zisk za minulý rok oslabí menej výrazne, a to na sumu 6,6 miliardy dolárov.

Zisk Lukoilu pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBIDTA) v minulom roku klesol na 15,98 miliardy dolárov z úrovne 16,7 miliardy dolárov, na ktorej bol v roku 2013. Ani týmto ziskom spoločnosť nenaplnila prognózu analytikov, ktorí predpovedali, že bude na úrovni 19,5 miliardy amerických dolárov.

Minuloročné tržby Lukoilu stúpli o 2 % na 144,2 miliardy dolárov. Prekonali sa tým očakávania, že budú v objeme 143,6 miliardy dolárov. Ropné spoločnosti vážne postihol pokles cien ropy, ktoré pre nadmernú ponuku sa oproti svojmu minuloročnému vrcholu znížili o takmer polovicu. V prípade ruských ropných spoločností navyše slabší rubeľ zvýšil ich dlhy v zahraničných menách.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies