Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čistý zisk Lukoilu vlani klesol o 39 %

Lukoil
Ilustračné foto. SITA/AP

Druhá najväčšia ruská ropná spoločnosť za minulý rok vykázala čistý zisk 4,75 miliardy amerických dolárov.

Čistý zisk spoločnosti Lukoil, ktorá je druhým najväčším ruským producentom ropy, v minulom roku oslabil o 39 % na 4,75 miliardy amerických dolárov. Dôvodom bol prepad cien ropy. Nenaplnilo sa ani očakávanie analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí predpokladali, že čistý zisk za minulý rok oslabí menej výrazne, a to na sumu 6,6 miliardy dolárov.

Zisk Lukoilu pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBIDTA) v minulom roku klesol na 15,98 miliardy dolárov z úrovne 16,7 miliardy dolárov, na ktorej bol v roku 2013. Ani týmto ziskom spoločnosť nenaplnila prognózu analytikov, ktorí predpovedali, že bude na úrovni 19,5 miliardy amerických dolárov.

Minuloročné tržby Lukoilu stúpli o 2 % na 144,2 miliardy dolárov. Prekonali sa tým očakávania, že budú v objeme 143,6 miliardy dolárov. Ropné spoločnosti vážne postihol pokles cien ropy, ktoré pre nadmernú ponuku sa oproti svojmu minuloročnému vrcholu znížili o takmer polovicu. V prípade ruských ropných spoločností navyše slabší rubeľ zvýšil ich dlhy v zahraničných menách.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 3. marca 2015 15:18

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...