Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lukoil
Ilustračné foto SITA/AP
10. júna 2015 14:00 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Čistý zisk Lukoilu medziročne klesol o 60 %

Druhý najväčší ruský producent ropy za prvý štvrťrok vykázal čistý zisk 690 mil. USD.

Ruská spoločnosť Lukoil, ktorá je druhým najväčším producentom ropy v krajine, v prvom kvartáli evidovala medziročný pokles čistého zisku o 60 %, čo je horší výsledok, ako sa očakávalo. Firma za január až marec vykázala čistý zisk v sume 690 mil. USD. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, predpokladali, že spoločnosť v prvom štvrťroku dosiahne čistý zisk 1,06 mld. USD.

Lukoil ďalej informoval, že jeho tržby za prvé tri mesiace tohto roka oproti rovnakému obdobiu vlaňajška oslabili o 35 % na 23,2 mld. USD. Zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) sa zmenšil o takmer tretinu na 2,8 mld. USD. Lukoil ďalej informoval, že s čínskou spoločnosťou Sinopec podpísal dohodu o predaji svojho 50-percentného podielu vo firme Caspian Investment Resources Ltd za 1,067 mld. USD.

Podiel Lukoilu na celkovej ruskej ťažbe ropy je na úrovni 16,6 % a podiel firmy na rafinérskej produkcii krajiny je 16,5 %. Lukoil uskutočňuje prieskum a ťažbu v 14 krajinách, ale hlavnou oblasťou jeho ťažby ropy je ruský región Západná Sibír.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame