Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
11. augusta 2015 13:59 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Čistý zisk firmy Lotos stúpol na 479 miliónov zlotých

Analytici predpokladali, že poľská rafinérska spoločnosť za apríl až jún vykáže čistý zisk vo výške 356 mil. PLN.

Poľská spoločnosť Lotos svojím ziskom za druhý štvrťrok prekonala očakávania. Štátna firma, ktorá je druhou najväčšou rafinérskou spoločnosťou v krajine, v utorok informovala, že za apríl až jún dosiahla čistý zisk v sume 479 mil. zlotých (PLN), pričom v rovnakom období minulého roka skončila v čistej strate 123 mil. PLN. Analytici predpokladali, že firma vykáže čistý zisk vo výške 356 mil. PLN.

Upravený prevádzkový zisk firmy, ktorý odstraňuje vplyv zmien cien ropy na hodnotu zásob, posilnil na 508 mil. PLN. Analytici odhadovali, že bude v objeme 423 mil. PLN. Analytička spoločnosti Vestor DM Beata Szparaga uviedla, že výsledky firmy Lotos sú lepšie, ako sa očakávalo. „Teraz je kľúčovou otázkou výhľad marže a to, či je možné udržať vysoké úrovne,“ konštatovala. Spoločnosť Lotos informovala, že jej rafinérska marža v druhom štvrťroku stúpla o takmer 63 % na rekordných 8,08 USD na barel. Hodnota akcií Lotosu v utorok do 8:22 GMT vzrástla o 2,6 % na 32,64 PLN za kus.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies