Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
20. júla 2015 17:49 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Čistý zisk firmy Halliburton prekonal očakávania

Spoločnosť, ktorá je poskytovateľom služieb pre činnosť ropných polí, za apríl až jún vykázala čistý upravený zisk bez zohľadnenia jednorazových položiek v sume 44 centov na akciu, analytici očakávali 29 centov na akciu.

Americká spoločnosť Halliburton Co, ktorá je poskytovateľom služieb pre činnosť ropných polí, v druhom štvrťroku dosiahla lepší zisk, ako sa očakávalo. Redukcia nákladov totiž pomohla vykompenzovať vplyv prudkého poklesu ťažobnej aktivity. Čistý zisk firmy za apríl až jún klesol o 93 % na sumu 53 mil. USD, čiže 6 centov na akciu. Bez zohľadnenia jednorazových položiek bol upravený zisk spoločnosti v sume 44 centov na akciu. Analytici v priemere očakávali, že to bude 29 centov na

Tržby spoločnosti Halliburton za druhý kvartál v Severnej Amerike klesli o 38,5 %. Tržby z podnikania v ostatných regiónoch sveta oslabili miernejšie, a to o 12 %. Celkové tržby firmy sa v období apríla až júna znížili o 26,5 % na sumu 5,92 mld. USD. Ich výškou však spoločnosť prekonala očakávanie analytikov, ktorí v priemere odhadovali, že budú na úrovni 5,78 mld. USD. Hodnota akcií firmy Halliburton v pondelok pred otvorením riadneho obchodovania na amerických trhoch posilnila o 3 % na 41,25 USD za kus.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame