Čistý zisk firmy Halliburton prekonal očakávania

20. júla 2015 17:49

Spoločnosť, ktorá je poskytovateľom služieb pre činnosť ropných polí, za apríl až jún vykázala čistý upravený zisk bez zohľadnenia jednorazových položiek v sume 44 centov na akciu, analytici očakávali 29 centov na akciu.

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

Americká spoločnosť Halliburton Co, ktorá je poskytovateľom služieb pre činnosť ropných polí, v druhom štvrťroku dosiahla lepší zisk, ako sa očakávalo. Redukcia nákladov totiž pomohla vykompenzovať vplyv prudkého poklesu ťažobnej aktivity. Čistý zisk firmy za apríl až jún klesol o 93 % na sumu 53 mil. USD, čiže 6 centov na akciu. Bez zohľadnenia jednorazových položiek bol upravený zisk spoločnosti v sume 44 centov na akciu. Analytici v priemere očakávali, že to bude 29 centov na

Tržby spoločnosti Halliburton za druhý kvartál v Severnej Amerike klesli o 38,5 %. Tržby z podnikania v ostatných regiónoch sveta oslabili miernejšie, a to o 12 %. Celkové tržby firmy sa v období apríla až júna znížili o 26,5 % na sumu 5,92 mld. USD. Ich výškou však spoločnosť prekonala očakávanie analytikov, ktorí v priemere odhadovali, že budú na úrovni 5,78 mld. USD. Hodnota akcií firmy Halliburton v pondelok pred otvorením riadneho obchodovania na amerických trhoch posilnila o 3 % na 41,25 USD za kus.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?