Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto. SITA/AP
13. augusta 2015 13:52 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Čistý zisk firmy Gazprom Nefť stúpol o 47 %

Za apríl až jún štvrtá najväčšia ruská ropná firma vykázala čistý zisk 73,2 mld. rubľov.

Ruská spoločnosť Gazprom Nefť, ktorá je ropnou divíziou štátnej plynárenskej firmy Gazprom, za druhý štvrťrok vykázala čistý zisk 73,2 mld. rubľov (RUB). Medziročne sa zvýšil o 47 %, pričom tomu pomohlo oslabenie rubľa. Spoločnosť Gazprom Nefť je objemom produkcie jednou z mála rastúcich ruských firiem. Jej tržby za obdobie apríla až júna však boli v sume 423,2 mld. RUB, čiže medziročne klesli z úrovne 429,3 mld. RUB.

Čistý zisk spoločnosti patriaci akcionárom za január až jún sa medziročne zvýšil o 28,3 % na 112,4 mld. RUB. Ťažba uhľovodíkov firmou Gazprom Nefť bola v druhom kvartáli na úrovni 146,9 mil. barelov ropného ekvivalentu. Medziročne sa teda zvýšila o 25 %. Gazprom Nefť je podľa objemu ťažby štvrtou najväčšou ruskou ropnou spoločnosťou. Firma prevádzkuje jediné ruské morské ropné pole v Arktíde Prirazlomnoje a je aktívna aj v ťažbe ropy z nekonvenčných zdrojov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies