Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čistý zisk ČEZ-u za štvrťrok poklesol o 44 %

Ilustračné foto
Ilustračné foto cez.cz

Spoločnosť za prvý štvrťrok vykázala čistý zisk 9,91 mld. CZK, čo bol pokles o 44 %

Česká energetická spoločnosť ČEZ za január až marec evidovala pokles čistého zisku o 44 % na 9,91 mld. českých korún (CZK). Dôvodom oslabenia zisku boli nižšie ceny elektriny ale aj vysoká porovnávacia základňa, uviedla firma v utorok. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, v priemere odhadovali, že čistý zisk ČEZ-u za prvý štvrťrok bude v sume 10,93 mld. CZK. V prvom kvartáli minulého roka firma vykázala čistý zisk 17,81 mld. CZK, ale vtedy ho smerom nahor posunuli jednorazové položky.

Spoločnosť ČEZ, ktorá je najväčším výrobcom elektriny v strednej Európe, v utorok potvrdila svoj plán pre celý rok 2014, ktorý počíta s tým, že jej čistý zisk klesne už piaty rok po sebe, a to na sumu 27,5 mld. CZK. Znamenalo by to, že v porovnaní s rokom 2009, kedy firma vykázala rekordný čistý zisk 51,9 mld. CZK, bude za tento rok takmer o polovicu nižší.

Firma ČEZ pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť ČEZ Slovensko pôsobí aktívne na slovenskom trhu s dodávkami energií od roku 2010. Dodávku elektriny a zemného plynu ponúka na Slovensku všetkým kategóriám odberateľov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 13. mája 2014 12:19

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...