Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto cez.cz
13. mája 2014 12:19 ElektrinaAktuality od SITASITA

Čistý zisk ČEZ-u za štvrťrok poklesol o 44 %

Spoločnosť za prvý štvrťrok vykázala čistý zisk 9,91 mld. CZK, čo bol pokles o 44 %

Česká energetická spoločnosť ČEZ za január až marec evidovala pokles čistého zisku o 44 % na 9,91 mld. českých korún (CZK). Dôvodom oslabenia zisku boli nižšie ceny elektriny ale aj vysoká porovnávacia základňa, uviedla firma v utorok. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, v priemere odhadovali, že čistý zisk ČEZ-u za prvý štvrťrok bude v sume 10,93 mld. CZK. V prvom kvartáli minulého roka firma vykázala čistý zisk 17,81 mld. CZK, ale vtedy ho smerom nahor posunuli jednorazové položky.

Spoločnosť ČEZ, ktorá je najväčším výrobcom elektriny v strednej Európe, v utorok potvrdila svoj plán pre celý rok 2014, ktorý počíta s tým, že jej čistý zisk klesne už piaty rok po sebe, a to na sumu 27,5 mld. CZK. Znamenalo by to, že v porovnaní s rokom 2009, kedy firma vykázala rekordný čistý zisk 51,9 mld. CZK, bude za tento rok takmer o polovicu nižší.

Firma ČEZ pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť ČEZ Slovensko pôsobí aktívne na slovenskom trhu s dodávkami energií od roku 2010. Dodávku elektriny a zemného plynu ponúka na Slovensku všetkým kategóriám odberateľov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame