Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vodná elektráreň
Najväčšia vodná elektráreň na svete Tri rokliny v Číne wikipedia.org
4. júla 2014 8:05 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Číňania majú ďalšiu obrovskú vodnú elektráreň

Nová hydroelektráreň by mala vyrábať v priemere 57 miliárd kilowatthodín ročne.

Čínski energetici tento týždeň uviedli do plnej prevádzky druhú najväčšiu vodnú elektráreň v krajine z hľadiska výkonovej kapacity, ktorá sa nachádza na hornom toku rieky Jang-c’-ťiang tvoriacom hranicu medzi provinciami Jün-nan a Si-čchuan. Podľa stredajšej správy prevádzkovateľa sa tak stalo po dokončení posledného z 18 generátorových blokov, ktoré budú schopné dokopy dodávať 13,86 gigawattov elektriny.

Vodné dielo Si-luo-tu tak v Číne prekonáva jedine známa Priehrada troch roklín patriaca rovnakému elektrárenskému podniku a ležiaca takisto na Jang-c’-ťiang. Nová hydroelektráreň by mala vyrábať v priemere 57 miliárd kilowatthodín ročne a prostredníctvom diaľkových vedení bude zásobovať východné a juovýchodné časti Číny. Jej výstavba sa začala v roku 2005 a prvé generátory začali pracovať v júli 2013. Ešte tento mesiac by mali dokončiť aj tretiu najväčšiu hydroelektráreň v Číne, zatiaľ čo štvrtú v poradí uviedli do plnej prevádzky minulý týždeň.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies