Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Emisie
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
5. júna 2017 11:04 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Čína vraj bude lídrom v boji proti klimatickým zmenám

Americký minister energetiky Rick Perry v Tokiu ubezpečoval, že na záväzku USA chrániť životné prostredie sa nič nemení.

Americký minister energetiky Rick Perry vyjadril v pondelok nádej, že Čína sa stane „skutočným lídrom“ v boji proti klimatickým zmenám. Kritiku, že Spojené štáty americké opúšťajú svoju vedúcu pozíciu počas návštevy Tokia odmietol. Minulotýždňové rozhodnutie prezidenta Donalda Trumpa o vystúpení USA z parížskej klimatickej dohody vedie k špekuláciám, že krajina sa zrieka svojho vedúceho postavenia a ponecháva otvorený priestor, ktorý by mohla zaplniť práve Čína. „Spojené štáty sa nezriekajú svojej úlohy lídra v boji o čistú klímu,“ povedal Perry pred cestou na energetický summit v Pekingu.

Americký minister predtým na stretnutí so svojím japonským rezortným kolegom ubezpečoval, že na záväzku USA chrániť životné prostredie sa nič nemení. USA budú pokračovať v úsilí o zníženie emisií oxidu uhličitého a zostanú lídrom v rozvoji čistých energií a technológií, zdôraznil Perry.

S Japonskom chcú USA podľa neho spolupracovať aj v oblasti jadrovej energetiky. Vláde v Tokiu Perry konkrétne prisľúbil pomoc pri odstraňovaní následkov havárie v jadrovej elektrárni Fukušima, ktorú v roku 2011 zničilo zemetrasenie a tsunami.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame