Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnečná energia solárny panel OZE
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
23. decembra 2016 10:40 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Čína chce od EÚ zrušiť antidumpingové clá na solárne panely

Európska únia zvýšila dovozné clá na čínske solárne panely v roku 2013 pre neprimerané subvencie. Európska komisia odporúča predĺženie ich platnosti o dva roky.

Čína vyzvala Európsku úniu, aby zrušila antidumpingové clá na čínske solárne panely. Peking takto reagoval na odporúčanie zo strany Európskej komisie, aby sa platnosť ciel predĺžila o dva roky. Čínske ministerstvo obchodu vo vyhlásení zverejnenom v piatok uviedlo, že Európa poškodzuje snahu o boj proti klimatickým zmenám uplatňovaním vyšších dovozných ciel na čínsku fotovoltaickú technológiu. „EÚ by mala čo najskôr zrušiť antidumpingové opatrenia voči PV modulom,“ uviedol predstaviteľ ministerstva Wang Hejun.

Európska únia zvýšila dovozné clá na čínske solárne panely v roku 2013 po tom, ako dospela k záveru, že Peking výrobcov neprimerane subvencuje. Platnosť tohto opatrenia má vypršať v marci budúceho roka. Európska komisia však tento týždeň odporučila predĺženie platnosti antidumpingových ciel o ďalšie dva roky. Formálne rozhodnutie však ešte nezverejnila.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame