Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinérie
Ivana Platform, Croatia
20. júna 2018 14:37 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Chorvátska spoločnosť INA kupuje firmu Eni Croatia

Prostredníctvom Eni Croatia participovala talianska skupina Eni na spoločnom projekte ťažby zemného plynu z morského dna v chorvátskej severnej časti Jadranského mora a v ťažobnej lokalite Marica.

Chorvátska spoločnosť INA, ktorá je súčasťou maďarskej skupiny MOL kúpi spoločnosť Eni Croatia, člena talianskej skupiny Eni. Prostredníctvom Eni Croatia participovala talianska skupina na spoločnom projekte ťažby zemného plynu z morského dna v chorvátskej severnej časti Jadranského mora a v ťažobnej lokalite Marica.

Po splnení všetkých podmienok vrátane súhlasu chorvátskeho protimonopolného úradu sa INA stane stopercentným vlastníkom a jediným operátorom uhľovodíkových ložísk v severnej časti Jadranského mora a lokalite Marica. „Vydanie rozhodnutia sa očakáva v najbližších mesiacoch,“ informovala skupina MOL. Transakcia môže zvýšiť overené a predpokladané zásoby spoločnosti INA o takmer 4,3 milióna barelov ropného ekvivalentu (boepd) a zvýšiť ťažbu uhľovodíkov v roku 2018 o 2 500 boepd, čo predstavuje približne 380 tisíc metrov kubických denne.

Po ukončení transakcie bude celý objem zemného plynu vyťaženého z koncesnej lokality v severnej časti Jadranského mora využitý na zásobovanie Chorvátska, kým zemný plyn z ťažobnej lokality Marica bude v súlade so zmluvami medzi INA a Eni o predaji zemného plynu smerovať do Talianska.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame