Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
INA
Ilustračné foto petrol.cz
12. augusta 2014 9:44 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Chorváti a Maďari sú v arbitráži

Chorvátsko sa pokúša zrušiť dohodu akcionárov medzi Záhrebom a spoločnosťou MOL v spoločnosti INA.

Chorvátsko začalo arbitráž so spoločnosťou MOL v súvislosti s problematickým partnerstvom v spoločnosti INA. Krajina však dúfa, že bude pokračovať v rozhovoroch s maďarskou spoločnosťou v septembri. Uviedol to v pondelok chorvátsky minister hospodárstva Ivan Vrdoljak.

Minister sa v Paríži zúčastnil začiatku medzinárodnej arbitráže. Chorvátsko sa pokúša zrušiť dohodu akcionárov medzi Záhrebom a spoločnosťou MOL. Na arbitráž dozerá Medzinárodná obchodná komora (ICC). MOL je najväčším akcionárom spoločnosti INA, keďže vlastní takmer 50 % akcií. Chorvátsko kontroluje balík akcií vo výške takmer 45 %. „Nie som oprávnený hovoriť o detailoch arbitráže, máme však dôvody byť optimistami,“ povedal Vrdoljak.

V júni chorvátsky najvyšší súd potvrdil, že bývalý chorvátsky premiér Ivo Sanader je vinný z korupcie. Podľa súdu mal umožniť spoločnosti MOL, aby získala dominantné postavenie v spoločnosti INA. Sanader aj MOL to odmietajú. Rozhodnutie súdu však automaticky neruší dohodu akcionárov z roku 2009 a ich postavenie. „Chceme s firmou MOL rokovať. Uprednostňujeme dohodu pred arbitrážou. Pozveme si našich kolegov z firmy MOL na nové kolo rokovaní v septembri,“ konštatovall Vrdoljak.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies