Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chorváti a Maďari sú v arbitráži

INA
Ilustračné foto petrol.cz

Chorvátsko sa pokúša zrušiť dohodu akcionárov medzi Záhrebom a spoločnosťou MOL v spoločnosti INA.

Chorvátsko začalo arbitráž so spoločnosťou MOL v súvislosti s problematickým partnerstvom v spoločnosti INA. Krajina však dúfa, že bude pokračovať v rozhovoroch s maďarskou spoločnosťou v septembri. Uviedol to v pondelok chorvátsky minister hospodárstva Ivan Vrdoljak.

Minister sa v Paríži zúčastnil začiatku medzinárodnej arbitráže. Chorvátsko sa pokúša zrušiť dohodu akcionárov medzi Záhrebom a spoločnosťou MOL. Na arbitráž dozerá Medzinárodná obchodná komora (ICC). MOL je najväčším akcionárom spoločnosti INA, keďže vlastní takmer 50 % akcií. Chorvátsko kontroluje balík akcií vo výške takmer 45 %. „Nie som oprávnený hovoriť o detailoch arbitráže, máme však dôvody byť optimistami,“ povedal Vrdoljak.

V júni chorvátsky najvyšší súd potvrdil, že bývalý chorvátsky premiér Ivo Sanader je vinný z korupcie. Podľa súdu mal umožniť spoločnosti MOL, aby získala dominantné postavenie v spoločnosti INA. Sanader aj MOL to odmietajú. Rozhodnutie súdu však automaticky neruší dohodu akcionárov z roku 2009 a ich postavenie. „Chceme s firmou MOL rokovať. Uprednostňujeme dohodu pred arbitrážou. Pozveme si našich kolegov z firmy MOL na nové kolo rokovaní v septembri,“ konštatovall Vrdoljak.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 12. augusta 2014 9:44

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...