Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Temelín ČEZ
Jadrová elektráreň Temelín cez.cz
15. augusta 2013 12:54 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

ČEZ zvýši kapacitu jadrovej elektrárne Temelín

Česká energetická spoločnosť ČEZ zvýši kapacitu jadrovej elektrárne Temelín. Každý z dvoch blokov elektrárne by mal zvýšiť svoj výkon o približne 40 megawattov na 1 050 megawattov. Spoločnosť ČEZ o tom informovala vo štvrtok. Zvýšenie chce spoločnosť dosiahnuť využitím rezerv a čiastočným vylepšením niektorých systémov. Produktivitu Bloku 2 jadrovej elektrárne Temelín začne ČEZ zvyšovať tento týždeň, v prípade Bloku 1 sa tak stane, keď sa v ňom ukončí aktuálna výmena jadrového paliva.

Spoločnosť ČEZ Slovensko pôsobí aktívne na slovenskom trhu s dodávkami energií od roku 2010. Dodávku elektriny a zemného plynu ponúka na Slovensku všetkým kategóriám odberateľov. ČEZ Slovensko je členom českej energetickej skupiny ČEZ, ktorá je lídrom na energetickom trhu v strednej a juhovýchodnej Európe. Česká energetická skupina zabezpečuje dodávky energií pre viac než 9 miliónov zákazníkov v 11 krajinách Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame