Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA
21. januára 2014 18:04 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

ČEZ-u pravdepodobne zostane 7,68 miliónov akcií MOL-u

MOL ma právo odkúpiť svoje akcie od spoločnosti ČEZ za cenu 20 tisíc forintov za kus, ale ich trhová hodnota je nižšia.

Česká energetická spoločnosť ČEZ skúma možnosti, čo urobiť so 7,68 mil. akcií maďarskej ropnej a plynárenskej firmy MOL, ktoré jej pravdepodobne zostanú po tom, ako vo štvrtok skončí opcia MOL-u na ich odkúpenie. MOL ma právo odkúpiť svoje akcie od spoločnosti ČEZ za cenu 20 tis. forintov (HUF) za kus. Trhová hodnota akcií maďarskej ropnej a plynárenskej spoločnosti v utorok pritom bola iba 13 955 HUF za kus. MOL-u to nedáva finančný dôvod, aby možnosť odkúpiť akcie využil.

„ČEZ v tejto chvíli uvažuje o ďalších krokoch,“ uviedla firma pre agentúru Reuters v odpovedi na otázky zaslané mailom. „Vypršanie platnosti opcie samo osebe nemá nijaký vplyv na výsledky skupiny ČEZ. Naše vlastníctvo akcií MOL-u sa priebežne preceňuje v súvislosti s vývojom ceny akcií a iných trhových faktorov,“ uviedla firma ČEZ. Český internetový portál tyden.cz v decembri uviedol, že MOL nemá na odkúpenie svojich akcií nijaké dôvody aj pre to, že partnerstvo, ktoré skupiny ČEZ a MOL uzatvorili v roku 2008, teraz prakticky nefunguje. Pôvodne totiž skupiny plánovali postaviť dva veľké paroplynové zdroje, jeden v Maďarsku a druhý na Slovensku, konštatoval portál. Zároveň citoval hovorkyňu MOL-u Judit Némethovú, podľa ktorej sa oba projekty odložili pre nepriaznivé podmienky na trhu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame