Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA/AP
19. marca 2014 15:37 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

ČEZ to má v Bulharsku zrejme spočítané

České firmy ČEZ a Energo-Pro a rakúska EVN údajne v stanovenom termíne neuhradili dlh voči bulharskej štátnej energetickej spoločnosti NEK.

Bulharské úrady začali kroky smerujúce k odobratiu licencií českým energetickým spoločnostiam ČEZ a Energo-Pro a rakúskej EVN. Oznámil to v stredu tamojší regulačný úrad. Firmy mali podľa úradu do stredy uhradiť dlh v celkovej výške 318 mil. bulharských leva (BGN), ktorý mali údajne voči štátnej energetickej spoločnosti NEK. „Štátna regulačná komisia pre energetiku a vodu začala konanie o odobratí licencií v oblasti dodávok elektriny pre verejnosť, vydaným spoločnostiam EVN Bulgaria Electricity, CEZ Electro Bulgaria a Energo-Pro,“ uviedol vo vyhlásení úrad.

Dotknuté firmy akékoľvek pochybenia odmietajú a tvrdia, že spoločnosť NEK im naopak dlhuje peniaze za inštalácie veterných a solárnych elektrární, informovala agentúra Reuters.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies