Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ČEZ to má v Bulharsku zrejme spočítané

ČEZ
Ilustračné foto SITA/AP

České firmy ČEZ a Energo-Pro a rakúska EVN údajne v stanovenom termíne neuhradili dlh voči bulharskej štátnej energetickej spoločnosti NEK.

Bulharské úrady začali kroky smerujúce k odobratiu licencií českým energetickým spoločnostiam ČEZ a Energo-Pro a rakúskej EVN. Oznámil to v stredu tamojší regulačný úrad. Firmy mali podľa úradu do stredy uhradiť dlh v celkovej výške 318 mil. bulharských leva (BGN), ktorý mali údajne voči štátnej energetickej spoločnosti NEK. „Štátna regulačná komisia pre energetiku a vodu začala konanie o odobratí licencií v oblasti dodávok elektriny pre verejnosť, vydaným spoločnostiam EVN Bulgaria Electricity, CEZ Electro Bulgaria a Energo-Pro,“ uviedol vo vyhlásení úrad.

Dotknuté firmy akékoľvek pochybenia odmietajú a tvrdia, že spoločnosť NEK im naopak dlhuje peniaze za inštalácie veterných a solárnych elektrární, informovala agentúra Reuters.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...