Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ČEZ spokojný s realizovanými úspornými opatreniami

Atómová elektráreň Temelín ČEZ
Atómová elektráreň Temelín. ČEZ

Najväčšia česká energetická skupina však upozorňuje, v strednodobom horizonte sa jej finančný výhľad bude zhoršovať v dôsledku externých vplyvov.

Česká energetická skupina ČEZ začína evidovať pozitívny dopad úsporných opatrení, v strednodobom horizonte sa však bude jej finančný výhľad zhoršovať v dôsledku negatívnych externých vplyvov. Uviedol to v stredu finančný riaditeľ skupiny Martin Novák. Vďaka úsporným opatreniam v celkovom objeme 2,2 mld. CZK spoločnosť podľa neho môže potvrdiť finančný plán v roku 2014. Skupina predbežne identifikovala aj ďalšie návrhy, ktoré budú mať „výrazne pozitívny dopad“ aj na finančný výsledok v roku 2015, dodal Novák. Najväčšia stredoeurópska verejne obchodovaná energetická spoločnosť ešte v auguste informovala, že celoročný čistý zisk upravený o jednorazové položky očakáva na úrovni 29 mld. CZK. To predstavuje pokles z vlaňajších 38,2 mld. CZK.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 17. septembra 2014 17:45

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...