Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Temelín ČEZ
Atómová elektráreň Temelín. ČEZ
17. septembra 2014 17:45 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

ČEZ spokojný s realizovanými úspornými opatreniami

Najväčšia česká energetická skupina však upozorňuje, v strednodobom horizonte sa jej finančný výhľad bude zhoršovať v dôsledku externých vplyvov.

Česká energetická skupina ČEZ začína evidovať pozitívny dopad úsporných opatrení, v strednodobom horizonte sa však bude jej finančný výhľad zhoršovať v dôsledku negatívnych externých vplyvov. Uviedol to v stredu finančný riaditeľ skupiny Martin Novák. Vďaka úsporným opatreniam v celkovom objeme 2,2 mld. CZK spoločnosť podľa neho môže potvrdiť finančný plán v roku 2014. Skupina predbežne identifikovala aj ďalšie návrhy, ktoré budú mať „výrazne pozitívny dopad“ aj na finančný výsledok v roku 2015, dodal Novák. Najväčšia stredoeurópska verejne obchodovaná energetická spoločnosť ešte v auguste informovala, že celoročný čistý zisk upravený o jednorazové položky očakáva na úrovni 29 mld. CZK. To predstavuje pokles z vlaňajších 38,2 mld. CZK.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies