Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina VSE
Ilustračné foto VSE
24. novembra 2017 14:20 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

ČEZ Slovensko končí s dodávkami energií pre domácnosti

Zákazníkov spoločnosti ČEZ Slovensko zo segmentu domácností preberie na základe tendra Východoslovenská energetika, člen skupiny innogy.

Spoločnosť ČEZ Slovensko končí s dodávkami energií. Na základe tendra preberie spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE), člen skupiny innogy, takmer 50 tisíc domácnosti, ktoré doteraz odoberali energie od spoločnosti ČEZ Slovensko. „Aby bola transakcia úspešne ukončená, bolo potrebné získať všetky príslušné rozhodnutia, vrátane súhlasného stanoviska Protimonopolného úradu SR. Ten kladne rozhodol vo štvrtok 23. novembra,“ uviedla pre portál vEnergetike.sk špecialistka komunikácie VSE Katarína Šulíková.

„Teším sa, že týmto krokom privítame v skupine innogy takmer 50 tisíc nových zákazníkov z radov domácností z celého Slovenska, ktorí odoberajú elektrinu a zemný plyn. Zákazníkom zabezpečíme plynulú dodávku energií a navyše im zmena prinesie množstvo výhod, hlavne možnosť využiť naše innogy energetické poradenstvo, vďaka ktorému môžu šetriť na energiách, zvýšiť svoju bezpečnosť a priniesť im viac pohodlia do domácnosti,“ dodal obchodný riaditeľ VSE Miroslav Kulla.

Česká energetická skupina ČEZ, ktorá bude naďalej dodávať energie firemným zákazníkom,  sa chce prostredníctvom svojej firmy ČEZ ESCO zamerať hlavne na rozvoj decentrálnej energetiky na Slovensku. Chce prispieť k tomu, aby Slovensko dosiahlo európske ciele týkajúcich sa energetických úspor a ekologizácie. „V energetike prichádza doba generačnej obmeny. Veľké elektrárne v budúcnosti doplní rad malých decentrálnych výrobných zdrojov, ktoré vyrastú v mieste samotnej spotreby. Stojí za tým nielen európska legislatíva, ale aj technologický pokrok a požiadavky samotných zákazníkov, ktorí chcú ekologické a úsporné riešenia prispôsobené priamo ich konkrétnym potrebám,“ uviedol predseda predstavenstva ČEZ Daniel Beneš.

Podľa člena predstavenstva ČEZ Pavla Cyraniho decentrálna energetika tú klasickú energetiku vo veľkom počte miest vhodne dopĺňa a niekde aj nahrádza, opiera sa o technologické inovácie a vytvára pracovná miesta s vysokou pridanou hodnotou.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame