Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA
23. apríla 2015 8:51 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

ČEZ sa možno nebude uchádzať o Slovenské elektrárne

Spor medzi predstaviteľmi spoločnosti Enel a slovenskou vládou podľa člena predstavenstva spoločnosti ČEZ Pavla Cyraniho znižuje pravdepodobnosť, že firma ČEZ do májového termínu urobí ponuku na prevzatie podielu firmy Enel v Slovenských elektrárňach.

Spor medzi talianskou spoločnosťou Enel a slovenskou vládou, týkajúci sa predaja 66-percentného podielu Enelu v Slovenských elektrárňach (SE), znižuje pravdepodobnosť, že ČEZ do májového termínu podá ponuku na prevzatie tohto podielu. Uviedol to člen predstavenstva spoločnosti ČEZ Pavel Cyrani. Enel prijíma ponuky na odpredaj svojho podielu do 9. mája. Spoločnosť ČEZ sa však podľa Cyraniho ešte definitívne nerozhodla, či ponuku urobí.

Vláda chce predaj bojkotovať

Slovenská vláda bude podľa premiéra Roberta Fica bojkotovať predaj 66-percentného podielu Slovenských elektrární. Fico varoval taliansku spoločnosť Enel, aby sa vzdala predaja svojho 66-percentného podielu v elektrárňach, pokiaľ si nesplní všetky záväzky voči Slovenskej republike. „Nie, že žiadam, ale veľmi dôrazne varujem taliansku spoločnosť Enel, že ak sa rozhodne predávať akcie Slovenských elektrární, len tak ľahko od zodpovednosti neutečú. Majú na krku dostavbu tretieho a štvrtého bloku v Mochovciach, tak nech sú takí láskaví a naštartujú si svoje talianske mozgy a nech to dokončia. Potom nech uvažujú o tom, že čo ďalej so Slovenskými elektrárňami,“ povedal Fico na minulotýždňovej tlačovej besede. Predseda vlády už po niekoľkýkrát zdôraznil, že vláda nebude v tomto okamihu súhlasiť s predajom akcií novému investorovi. „Budeme to aktívne obštruovať. Len tak ľahko nám neutečú z lopaty,“ povedal Fico.

Rozumejú vláde

Cyrani v reakcii na Ficove slová uviedol, že podanie ponuky do 9. mája je „omnoho menej pravdepodobné“. „Rozumieme priorite slovenskej vlády, ktorá spočíva v dostavbe Mochoviec a zároveň snahe nestratiť transakciou manažérsky vplyv,“ povedal. „Takto rozumieme pozícii slovenskej vlády a plne ju rešpektujeme,“ doplnil.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies