Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA
4. júna 2014 15:49 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

ČEZ sa chce sústrediť na slovenský a poľský trh

Česká energetická spoločnosť sa chce namiesto ďalšej expanzie na Balkáne sústrediť na susedné trhy.

Česká energetická spoločnosť ČEZ sa chce sústrediť na susedné trhy, ako sú Slovensko a Poľsko, namiesto ďalšej expanzie na Balkáne. Uviedol to v stredu generálny riaditeľ ČEZ-u Daniel Beneš. „V budúcnosti nechceme rozvíjať podnikanie v balkánskych krajinách… Ak existuje niečo, čo nás zaujíma, je to v susedných krajinách,“ uviedol Beneš.

Spoločnosť zrušila začiatkom roka tender v hodnote do 15 mld. USD na výstavbu nových reaktorov v jadrovej elektrárni Temelín, čo jej otvára priestor pre ďalšie akvizície v najbližších rokoch. Dôvodom zrušenia boli nízke veľkoobchodné ceny elektriny a odmietnutie vlády poskytnúť cenové garancie. V posledných rokoch spoločnosť ČEZ pri akvizíciách v zahraničí utrpela sériu neúspechov, hlavne na Balkáne, keď sa v Rumunsku a v Bulharsku dostala do sporu s regulačnými úradmi.

Firma ČEZ pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť ČEZ Slovensko pôsobí aktívne na slovenskom trhu s dodávkami energií od roku 2010. Dodávku elektriny a zemného plynu ponúka na Slovensku všetkým kategóriám odberateľov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame