ČEZ sa chce sústrediť na slovenský a poľský trh

4. júna 2014 15:49

Česká energetická spoločnosť sa chce namiesto ďalšej expanzie na Balkáne sústrediť na susedné trhy.

ČEZ
Ilustračné foto SITA

Česká energetická spoločnosť ČEZ sa chce sústrediť na susedné trhy, ako sú Slovensko a Poľsko, namiesto ďalšej expanzie na Balkáne. Uviedol to v stredu generálny riaditeľ ČEZ-u Daniel Beneš. „V budúcnosti nechceme rozvíjať podnikanie v balkánskych krajinách… Ak existuje niečo, čo nás zaujíma, je to v susedných krajinách,“ uviedol Beneš.

Spoločnosť zrušila začiatkom roka tender v hodnote do 15 mld. USD na výstavbu nových reaktorov v jadrovej elektrárni Temelín, čo jej otvára priestor pre ďalšie akvizície v najbližších rokoch. Dôvodom zrušenia boli nízke veľkoobchodné ceny elektriny a odmietnutie vlády poskytnúť cenové garancie. V posledných rokoch spoločnosť ČEZ pri akvizíciách v zahraničí utrpela sériu neúspechov, hlavne na Balkáne, keď sa v Rumunsku a v Bulharsku dostala do sporu s regulačnými úradmi.

Firma ČEZ pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť ČEZ Slovensko pôsobí aktívne na slovenskom trhu s dodávkami energií od roku 2010. Dodávku elektriny a zemného plynu ponúka na Slovensku všetkým kategóriám odberateľov.

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?