Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA
10. novembra 2015 12:30 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

ČEZ s poklesom zisku

Čistý zisk patriaci akcionárom klesol o polovicu na 1,29 mld. CZK. Čistý zisk očistený o mimoriadne položky za celý rok 2015 skupina očakáva na úrovni 27 mld. CZK.

Česká energetická skupina ČEZ evidovala v treťom kvartáli medziročný pokles prispôsobeného čistého zisku o 35 % na 3,2 mld. CZK. Čistý zisk patriaci akcionárom klesol o polovicu na 1,29 mld. CZK. Tržby skupiny vzrástli na 47,71 mld. CZK z úrovne 45,31 mld. CZK v rovnakom kvartáli vlaňajška. Spoločnosť zároveň v utorok znížila odhad celoročného zisku pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) na 64 mld. CZK zo skoršej prognózy 70 mld. CZK.

V roku 2014 skupina vykázala zisk EBITDA v sume 72,5 mld. CZK. K zníženiu výhľadu prispeli neplánované odstávky v jadrových elektrárňach Dukovany a Temelín. Najväčší verejne obchodovaný poskytovateľ energií v strednej Európe tiež naďalej čelí negatívnym dopadom nízkych veľkoobchodných cien elektriny. Čistý zisk očistený o mimoriadne položky za celý rok 2015 firma očakáva na úrovni 27 mld. CZK.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame