Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto cez.cz
2. septembra 2013 12:54 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

ČEZ reštartovala jadrový blok elektrárne Temelín

Česká energetická spoločnosť ČEZ reštartovala Blok 1 jadrovej elektrárne Temelín po plánovanej údržbe. Spoločnosť ČEZ o tom informovala v pondelok. Reštart sa uskutočnil ešte v nedeľu a Blok 1 by mal opäť produkovať elektrickú energiu v druhej polovici týždňa. Reštart v porovnaní s pôvodným plánom mešká o jeden týždeň. Spoločnosť ČEZ prevádzkuje dva bloky v elektrárni Temelín a štyri v elektrárni Dukovany. Spoločnosť však plánuje jeden blok v elektrárni Dukovany zatvoriť.

Spoločnosť ČEZ Slovensko pôsobí aktívne na slovenskom trhu s dodávkami energií od roku 2010. Dodávku elektriny a zemného plynu ponúka na Slovensku všetkým kategóriám odberateľov. ČEZ Slovensko je členom českej energetickej skupiny ČEZ, ktorá je lídrom na energetickom trhu v strednej a juhovýchodnej Európe. Česká energetická skupina zabezpečuje dodávky energií pre viac než 9 miliónov zákazníkov v 11 krajinách Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame