Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Temelín ČEZ
Atómová elektráreň Temelín. ČEZ
5. decembra 2013 15:45 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

ČEZ pri dostavbe Temelína čaká na štátne záruky

České ministerstvo priemyslu a obchodu naďalej počíta s tým, že zákon, ktorý má ustanoviť garanciu výkupných cien elektriny pre všetky väčšie nízkouhlíkové zdroje energie, predloží na jar. O osude tejto legislatívy však rozhodne už nová vláda.

Česká energetická spoločnosť ČEZ čaká s dostavbou jadrovej elektrárne Temelín na výsledok koaličných rokovaní o vytvorení novej českej vlády. Nastupujúca vláda by mala schváliť novú energetickú stratégiu. „Bez tejto stratégie nemôže vedenie spoločnosti ČEZ robiť žiadne ďalekosiahle rozhodnutia,“ povedal riaditeľ stratégie spoločnosti ČEZ Pavel Cyrani pre agentúru Bloomberg. „Bez štátnych záruk nebudeme stavať,“ dodal. Informácie priniesol portál e15. cz.

České ministerstvo priemyslu a obchodu naďalej počíta s tým, že zákon, ktorý má presadiť garanciu výkupných cien elektriny pre všetky väčšie nízkouhlíkové zdroje energie, teda aj pre jadrovú elektráreň Temelín, predloží na jar. ČEZ pritom podmieňuje dostavbu jadrovej elektrárne garanciou výkupných cien elektriny.

O osude legislatívy však rozhodne už nová vláda. S dostavbou elektrárne spomedzi politických strán, ktoré uspeli vo voľbách, súhlasí väčšina. O financovaní projektu v hodnote od 200 mld. do 300 mld. CZK má však každá strana vlastné predstavy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame