Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto cez.cz
19. novembra 2014 21:30 ElektrinaAktuality od SITASITA

ČEZ prejavil záujem o kúpu Slovenských elektrární

Český producent elektriny poslal list talianskej firme Enel, v ktorom prejavil záujem o jej podiel v Slovenských elektrárňach

Česká spoločnosť ČEZ podnikajúca v oblasti výroby elektriny poslala talianskej firme Enel list, v ktorom vyjadrila záujem o kúpu jej 66-percentného podielu v Slovenských elektrárňach (SE). ČEZ to oznámil v stredu. V súlade s predošlými náznakmi však český výrobca elektriny uviedol, že „vyjadril nevyhnutnosť podrobných analýz a riešenia otvorených otázok súvisiacich hlavne s výstavbou jadrovej elektrárne Mochovce“. ČEZ tiež uviedol, že nie je ochotný prevziať riziká rastúcich nákladov a meškaní v rámci projektu výstavby. Informovala o tom agentúra Reuters.

Vlastníkmi akcií Slovenských elektrární sú Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré kontroluje 34-percentný podiel a talianska spoločnosť Enel SpA, ktorá má 66 % akcií. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú 5 737 megawattov inštalovaného výkonu. Sú prevádzkovateľom dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies