Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ČEZ prejavil záujem o kúpu Slovenských elektrární

Ilustračné foto
Ilustračné foto cez.cz

Český producent elektriny poslal list talianskej firme Enel, v ktorom prejavil záujem o jej podiel v Slovenských elektrárňach

Česká spoločnosť ČEZ podnikajúca v oblasti výroby elektriny poslala talianskej firme Enel list, v ktorom vyjadrila záujem o kúpu jej 66-percentného podielu v Slovenských elektrárňach (SE). ČEZ to oznámil v stredu. V súlade s predošlými náznakmi však český výrobca elektriny uviedol, že „vyjadril nevyhnutnosť podrobných analýz a riešenia otvorených otázok súvisiacich hlavne s výstavbou jadrovej elektrárne Mochovce“. ČEZ tiež uviedol, že nie je ochotný prevziať riziká rastúcich nákladov a meškaní v rámci projektu výstavby. Informovala o tom agentúra Reuters.

Vlastníkmi akcií Slovenských elektrární sú Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré kontroluje 34-percentný podiel a talianska spoločnosť Enel SpA, ktorá má 66 % akcií. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú 5 737 megawattov inštalovaného výkonu. Sú prevádzkovateľom dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 19. novembra 2014 21:30

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...