Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA
17. septembra 2013 11:57 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

ČEZ nemení svoju celoročnú prognózu

Česká energetická skupina ČEZ nemení svoju celoročnú prognózu zisku. Informoval o tom v utorok generálny riaditeľ spoločnosti Daniel Beneš. Firma minulý mesiac spolu so zverejnením výsledkov za druhý kvartál potvrdila, že v celom roku 2013 očakáva čistý zisk po odpočítaní menšinových podielov na úrovni 37,5 mld. CZK. Niektorí analytici v tom čase očakávali zlepšenie výhľadu vďaka výnosom z predaja uhoľnej elektrárne Chavaletice, uviedla agentúra Reuters.

Česká energetická skupina ČEZ dosiahla v druhom kvartáli čistý zisk 10,8 mld. CZK. V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka to znamená pokles o 16 %. Tržby spoločnosti v medziročnom porovnaní vzrástli o 1,7 % na 53,1 mld. CZK. Prevádzkový zisk EBITDA by mal podľa vyhlásenia z augusta tento rok dosiahnuť 81 mld. CZK.

Spoločnosť ČEZ Slovensko pôsobí aktívne na slovenskom trhu s dodávkami energií od roku 2010. Dodávku elektriny a zemného plynu ponúka na Slovensku všetkým kategóriám odberateľov. ČEZ Slovensko je členom českej energetickej skupiny ČEZ, ktorá je lídrom na energetickom trhu v strednej a juhovýchodnej Európe. Česká energetická skupina zabezpečuje dodávky energií pre viac než 9 miliónov zákazníkov v 11 krajinách Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies